Marek Dalík

Místo cely luxusní penzion! Lobbista Dalík se chodil do vězení jen vyspat

Marek Dalík si významnou část trestu neodpykal ve věznici, lobbista měl dny trávit v luxusním penzionu ve Znojmě. S ním má věznice uzavřenou smlouvu o spolupráci. Střežení Dalíka tak měla na starosti samotná majitelka penzionu, informoval web Aktuálně.cz.

Lobbista Marek Dalík měl za mřížemi strávit pět let za podvod při nákupu obrněných transportérů Pandur. Nakonec však bránu věznice opustil po 2,5 letech. O jeho podmíněném propuštění rozhodl v pondělí znojemský soud.

Podle webu Aktuálně.cz ale Dalík významnou část svého trestu nestrávil za mřížemi. Přes den pobýval v luxusním penzionu U Císaře Zikmunda ve Znojmě. Lobbista přitom u soudu popisoval svůj pobyt ve vězení jako traumatizující zážitek. 

Do znojemského žaláře však chodil Dalík zřejmě jen přespat. Stát totiž přenesl denní část jeho trestu na Vlastu Masri, která ubytovací zařízení provozuje. Věznice s ní má uzavřenou smlouvu na zaměstnávání vězňů.

 

Související obsah

Dalík byl ale ze sedmi desítek odsouzených, kteří pracují mimo věznici, jediný, kdo do penzionu docházel. Většina trestanců totiž pracuje spíše ve výrobě. "Na dotazovaném pracovišti za poslední rok pracoval jeden odsouzený," řekla webu mluvčí káznice Ludmila Lenikusová.

Lobista opustil žalář v pondělí v jednu hodinu odpoledne. Od vrat věznice nastoupil přímo do připraveného auta. Za každou cenu se snažil zmizet z dohledu novinářů. Nakonec se mu to povedlo skutečně mafiánským způsobem.

Podívejte se v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz