Policie

"Válka" mezi policisty Slovenska a Česka! Zapojila se i Lucka Borhyová

Česká policie se rozhodla jít s dobou a vsadit v propagaci na sociální sítě. Pomocí těch, kteří ji na twitteru, instagramu nebo facebooku sledují, chtějí muži zákona zefektivnit například pátrání po hledaných osobách, posílit nábor nových policistů nebo varovat před různými hrozbami. V počtu sledujících by čeští policisté rádi překonali slovenské kolegy. Ti jsou ve střední Evropě pro ostatní vzorem.

České muže zákona podpořila i moderátorka televize Nova Lucie Borhyová. "Podpořme společně naší POLICII v přátelském souboji se Slováky o počet příznivců," napsala mimo jiné na svém instagramu.

Policisté na sociálních sítích zveřejňují varování, zprávy o hledaných, záběry z krádeží, ale třeba i zajímavé a zábavné příběhy z policejního světa. "Poslední dobou se snažíme to dělat uvolněnější, zábavnější formou, zejména v oblastech pátrání po pachatelích a různých podobných věcech. Myslím si, že nám to nese ovoce," vysvětlil policejní prezident Jan Švejdar.

 

"Policii mohou sociální sítě pomoci hlavně v osvětě, ale také v šíření informací, protože sociální sítě dneska používá přes 80 procent české populace. Z tohohle pohledu je to jeden z nejcennějších informačních a komunikačních kanálů," popsal expert na sociální sítě Daniel Dočekal.

Policejní prezidium by sílu sociálních sítí rádo využilo i k náboru nových policistů. "Twitter se například hodí, aby informoval o nenadálých událostech, hledáních, uzavírkách a nehodách. Instagram je fantastický pro oslovení mládeže, které mohou lépe ukázat, jakým způsobem pracují," dodal Dočekal.

Související obsah

V současnosti má česká policie na instagramu přes 37 tisíc sledujících uživatelů. Slovenská je na tom však s šedesáti tisíci fanoušků o poznání lépe.

"Policie České republiky uchopila slovenskou výzvu ohledně komunikace na sociálních sítích," doplnil policejní prezident. Zvítězit má ten, kdo získá do 30. listopadu letošního roku více nových sledujících. Poražený bude muset podpořit charitativní projekt, který vybere vítěz.

pan, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz