Uprchlíci

Cesta uprchlíků skončila těsně před Prahou. Policisté je zadrželi na D11

Dva uprchlíky, pravděpodobně z Afghánistánu, se podařilo v úterý večer zadržet policistům na dálnici D11. Muže odhalili v kamionu u čerpací stanice na třetím kilometru ve směru do Prahy. Oba si následně převzala cizinecká policie.

"Policisté v úterý zadrželi dva cizince na třetím kilometru dálnice D11 ve směru do Prahy. Oba muže si následně převzali kolegové z cizinecké policie," potvrdil TN.cz v úterý před 22. hodinou mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Podle informací agentury AKTU.cz byla dvojice pravděpodobně z Afghánistánu. Kam měli namířeno, ani proč projížděli Českou republikou, zatím není jasné.

Související obsah

Policisté v loňském roce v celém Česku odhalili 4992 cizinců, kteří u nás pobývali nelegálně. Je to o 254 více než v roce 2017, naopak o 269 méně než v roce 2016.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz