Čapí hnízdo

Bradáčová se vyjádřila k Čapímu hnízdu! Na tahu už je pouze Zeman

Bradáčová se vyjádřila k Čapímu hnízdu! Na tahu už je pouze Zeman
Zdroj: Mediafax

Vrchní státní zastupitelství v Praze předložilo vyjádření ke kauze Čapí hnízdo Nejvyššímu státnímu zastupitelství. Ve středu o tom informovala pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Žádné další podrobnosti však neprozradila.

O zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo rozhodl na konci srpna dozorující státní zástupce Martin Erazím. 

"Agrofert a Farma Čapí hnízdo si vzájemně v podnikání nekonkurovaly ani nesjednocovaly svoji činnost na společném trhu. I přes zjištěné vazby mezi těmito subjekty, zejména prostřednictvím rodinných příslušníků, byla proto Farma Čapí hnízdo správně posouzena jako nezávislý podnik," vysvětlil Erazím.

"Vrchní státní zastupitelství v Praze informuje, že po provedení dohledového přezkumu rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Praze o zastavení trestního stíhání všech obviněných v tzv. kauze Čapí hnízdo předložilo Nejvyššímu státnímu zastupitelství své kvalifikované vyjádření," uvedla na webu pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Související obsah

Vyjádření odmítla dále komentovat. A to do doby, než bude nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman veřejnost informovat o svém rozhodnutí. Právě šéf žalobců totiž dostal celou kauzu k posouzení. 

Vrchní žalobce Zeman má nyní několik možností. Může rozhodnutí pražského městského státního zastupitelství potvrdit i zrušit. Lhůtu na to má tři měsíce, jasno by tak mělo být v prosinci.

Pokud nakonec rozhodne o obnovení trestního stíhání, vrátí se případ zpět na Městské státní zastupitelství v Praze. "S největší pravděpodobností by se případem opět zabýval žalobce Jaroslav Šaroch," řekl TN.cz ústavní právník Ondřej Preuss.

Připomeňte si vývoj kauzy Čapí hnízdo v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Čapí hnízdo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz