Teror

Hasičák i roh z narvala. Lidé šli na teroristu ozbrojení vším možným!

Teroristu, který v pátek zaútočil v centru Londýna, ještě před příjezdem policie zpacifikovali odvážní svědci jeho řádění. A nyní se ukazuje, že se na nebezpečného agresora vrhli se vším, co bylo zrovna po ruce. K útokům se v sobotu večer přihlásil Islámský stát.

Jedním z hrdinů, který pomohl útočníka s nožem strhnout k zemi, je i odsouzený vrah James Ford, kterého soud před 15 lety poslal za mříže za vraždu psychicky zaostalé Amandy Championové.

Další z odvážlivců byl "ozbrojený" hasicím přístrojem, kterým rozptyloval osmadvacetiletého Usmana Khana, zatímco jiný se k němu hnal s předmětem, který připomíná dlouhou tyč.

Jak píše britský Guardian, šlo asi o metr a půl dlouhý roh narvala, tedy menšího kytovce. Tím se oháněl polský kuchař Lukasz. Neobvyklou zbraň si měl opatřit v nedaleké budově.

Související obsah

"Hrdinství členů veřejnosti je dechberoucí. Doslova běželi vstříc nebezpečí, aniž by věděli, co proti nim stojí," uvedl na twitteru londýnský starosta Sadiq Khan.

Takhle lidé útočníka zneškodnili:

Thomas Gray, který pomáhal teroristu také zpacifikovat, popsal, že útočníkovi přišlápl zápěstí a že agresor měl v každé ruce jeden nůž. Zbraně vypadaly, že je má k zápěstím přilepené.

Usman Khan, kterého policisté nakonec zastřelili, nebyl bezpečnostním složkám neznámý, naopak - v minulosti skončil ve vězení za plánování útoku na londýnskou burzu.

Související obsah

Při útoku na London Bridge pobodal několik lidí, minimálně dva z nich později zemřeli. Islámský stát v sobotu večer prohlásil, že útočník byl jedním z jejich bojovníků, informoval britský Daily Mirror

Pusťte si páteční reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz