Hrdina

Hrdina z Londýna popsal, jak útočníka zneškodnil klem z narvala!

Hrdina z Londýna popsal, jak útočníka zneškodnil klem z narvala!
Zdroj: TV Nova

Britským médiím se podařilo vyzpovídat hrdinu z London Bridge, který před necelým měsícem pomáhal zneškodnit teroristu Usmana Khana. Popsal, co přesně se na místě stalo.

Jmenuje se Darryn Frost, je mu osmatřicet a pracuje na britském ministerstvu spravedlnosti. A když 29. listopadu Usman Khan v Londýně bezdůvodně zaútočil, konala se poblíž akce podporující rehabilitaci vězňů, jíž se účastnil, píše BBC.

V budově visel na zdi narvalí kel. Ten Frost, rodák z Jižní Afriky, strhl a jal se teroristu ozbrojeného dvěma noži a falešnou sebevražednou vestou pronásledovat. A spolu s dalšími odvážlivci se mu podařilo agresora srazit k zemi a zneškodnit.

Související obsah

"Několik z nás běželo zjistit, co se děje. Kromě mě tam byl také muž, který útočníka držel v šachu židlí. Postavil jsem se vedle něj s narvalím klem v ruce a agresorovi jsme se postavili," popsal Frost začátek celého incidentu.

Terorista se k němu prý otočil, něco řekl a pak jasně naznačil, že má na sobě výbušniny. "V tu chvíli ten muž vedle mě hodil židlí, terorista se rozběhl směrem k nám, nože měl zvednuté nad hlavou," přiblížil Frost příští momenty.

V tu chvíli prý narvalí kel předal muži vedle sebe, otočil se a běžel hledat další. Když se vrátil zpátky, první narvalí kel ležel roztříštěný na zemi a lidé utíkali z budovy pryč.

Frost, ozbrojený dalším klem, vyběhl za nimi a útočníka pronásledoval. A křičel také na lidi kolem, aby je varoval před nebezpečím.

Související obsah

Frost, který v Británii žije 14 let, se svěřil, že věřejně vystoupil proto, aby se lidé sjednotili proti terorismu. A také proto, aby podpořil sbírku na oběti útoku.

Při útoku 29. listopadu zemřeli na London Bridge dva mladí lidé, přivolaní policisté zastřelili také útočníka Usmana Khana. Několik dalších lidí utrpělo zranění - mimo jiné i Polák Lukasz, kterého Khan pobodal, když se mu postavil s tyčí v ruce.

Připomeňte si útok v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz