Zahraničí

Odborníci už přesně ví, co zloději odnesli z drážďanské klenotnice

Němečtí kriminalisté už mají k dispozici seznam šperků, ukradených z klenotnice drážďanského rezidenčního zámku. Zloději měli minulý týden v pondělí ukrást královské šperky v hodnotě asi půl miliardy eur - což je v přepočtu bezmála 13 miliard korun.

Co přesně pachatelé ukradli, mohli zjistit odborníci až nyní. Zloději totiž rozbité vitríny historické zelené klenby měli postříkat práškem z hasicího přístroje, aby tím zakryli stopy a ztížili kriminalistům vyšetřování.

Související obsah

Ukázalo se, že lup tvořily briliantové a diamantové šperky včetně perel, patřící králi Augustu Silnému, který vládl na přelomu 17. a 18. století, a jeho synovi Augustu III. Jednalo se například o ozdoby do vlasů, briliantové ozdoby klobouků, knoflíčky nejrůznějších druhů nebo přezky bot.

Související obsah

Minulý týden v pondělí ráno do drážďanské klenotnice vnikli dva zloději. Ti měli zřejmě další dva komplice. Vitríny se šperky rozbili sekerou. Zachytily je při tom bezpečnostní kamery.

Pachatelé měli být podezřele malého vzrůstu, což kriminalisty velmi překvapilo. Dovnitř a ven se totiž dostali oknem vysokým pouhých 30 centimetrů. Tým kriminalistů, který případ vyšetřuje, předpokládá, že šlo o krádež na objednávku.

Související obsah

Podle odborníků je vyloučeno, že by se šperky někdo pokoušel prodat na černém trhu, vzhledem k tomu, že se jedná o evidované historické kusy. Předpokládá se, že jsou někde uschovány, pravděpodobně v trezoru nějakého sběratele.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz