Zahraničí

Tajfun Kammuri ničil, co mu stálo v cestě! 10 mrtvých, stovky lidí bez domova

Tajfun Kammuri ničil, co mu stálo v cestě! 10 mrtvých, stovky lidí bez domova
Zdroj: Profimedia

Filipíny se vzpamatovávají ze silného tajfunu Kammuri, který zanechal největší spoušť především na ostrově Luzon. Úřady už potvrdily deset obětí. V Manile raději uzavřeli mezinárodní letiště kvůli silnému větru. Ten udeřil rychlostí až 215 km/h. Bouře se pomalu přesunula nad Jihočínské moře.

Tajfun bral vše, co mu přišlo do cesty. O síle čtvrté kategorie se přehnal přes Filipíny v pondělí a úterý. Stovky lidí přišly o své domovy a silnice zaplavila voda. Nejhůře na tom byl ostrov Luzon v provincii Quezon, Romblon a Marinduque. Přes dvě stě tisíc lidí se raději evakuovalo.

Problémy napáchal také silný vítr o rychlosti 215 km/h. Poničil stromy, které spadly na dva lidi. Nikdo z nich nepřežil. Úřady potvrdily další dvě oběti po zhroucení střechy. Podle agentury Reuters zemřelo až deset lidí. Tragédie se staly na východě, severu a na západě Filipín, uvedl deník CNN.

Mezinárodní letiště v hlavním městě Manile se raději rozhodlo v úterý pozastavit provoz. Přes sto letů tak bylo zrušeno. Letiště se obávalo silného větru a vydatného deště. Uzavřené byly také školy a někteří lidé byli bez elektřiny.

Související obsah

Tajfun pomalu zeslábl na bouři a postupně se přesouvá dál. Vítr poklesl na rychlost 100 km/h. Stále ho také doprovází silné deště. Momentálně by se měl nacházet nad Jihočínským mořem.

Podívejte se na záběry škod, které tajfun napáchal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz