Hotel

V opuštěném hotelu cvičí policie: v budoucnu se nabídne mladým!

Hotel Opatov, stojící poblíž stejnojmenného metra v Praze, byl opuštěný zhruba před deseti lety. Po posledním majiteli je v neobyvatelném stavu a díky městu slouží alespoň pro pravidelné cvičení složek Police České republiky a záchranného sboru. Teď má šanci na záchranu a pomůže tím i mladým lidem na startu života.

Devatenáct pater a kolem tisíce lůžek ve sto devadesáti apartmánech. Takových kapacit dosahoval bývalý Hotel Opatov ještě před zhruba deseti lety. Z venku dnes vypadá téměř stejně jako před lety, ale uvnitř byste si marně představovali, jak to tu vypadalo za provozu.


Veškeré vybavení je pryč a k čemu jaká místnost sloužila, se dá zjistit už jen podle informačních cedulí nebo díky nápisům na dveřích. Každý pokoj v budově vypadal stejně. Měl dvě místnosti, sociální zařízení s umakartovým jádrem a malou předsíň.


Teď je už spousta dveří vyražených, po zemi se válí rozbité sklo a nábojnice. Důvod nám objasnil správce budovy Roman Khek. "Hotel využívají složky Police České republiky a záchranného sboru hlavního města Prahy ke svému cvičení.“

Související obsah

 Že zde dochází k pravidelnému výcviku, potvrzují i policejní pásky a terče na stěnách. Ty ale pravděpodobně brzy zmizí, protože vlastník hotelu, kterým je Magistrát Hlavního města Prahy, má s objektem jiné plány.


"Město ho chce zrekonstruovat. Ta rekonstrukce by měla v příštím roce už snad začít, momentálně se vybírá zhotovitel a třeba v polovině příštího roku tady bude stavba“ dodává Khek. Vzniknout by zde měly tzv. startovací byty pro mladé rodiny v návaznosti na bytovou krizi v metropoli.


Nejde ale o byty pro sociálně slabé, část totiž nabídnou i učitelům, hasičům nebo policistům a jejich rodinám.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hotel

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz