Střelba

Ostravskou nemocnici opustil poslední člověk zraněný při střelbě!

Ostravskou nemocnici opustil poslední člověk zraněný při střelbě!
Zdroj: AKTU.cz

Ostravskou fakultní nemocnici opustil v pátek druhý z mužů, kterého v úterý postřelil útočník v čekárně ambulance. V péči lékařů tak už po masakru, který si vyžádal celkem sedm životů, nikdo nezůstal.

Podle informací TV Nova se stav zraněného muže během zlepšil a ze specializovaného oddělení se ve čtvrtek přestěhoval na běžný pokoj.

Odpoledne mluvčí nemocnice Petra Petlachová reportéra TV Nova informovala, že pacient zdravotnické zařízení opustil. Vzhledem k tomu, jak rychle po stěhování na standardní pokoj k tomu došlo, je možné, že pacient odešel, protože podepsal reverz.

Zároveň nemocnice informovala, že na účtu, kam mohou lidé posílat peníze pro oběti střelby, bylo v pátek odpoledne více než 1,4 milionu korun od bezmála dvou tisícovek dárců, především jednotlivců.

Celkem řádění střelce, který začal do lidí pálit v úterý ráno, přežili tři lidé - dva muži a jedna žena. Ta byla zraněná nejvážněji, její stav byl kritický. Lékaři boj o její život prohráli ve čtvrtek.

Související obsah

Prvního z mužů propustili lékaři do domácího ošetřování také ve čtvrtek, podle dřívějších informací měl štěstí v neštěstí a jeden z vystřelených projektilů ho pouze škrábl na krku.

Bezprostředně po útoku zemřelo šest lidí. Na svědomí je má podle policie Ctirad V., kterého muži zákona o několik hodin později vypátrali. Když zjistil, že neunikne, obrátil zbraň proti sobě a střelil se do hlavy.

Pusťte si čtvrteční reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz