Nepozornost zabíjí

Řidič se podíval na zvonící telefon, na přechodu zabil dva lidi!

Řidič se podíval na zvonící telefon, na přechodu zabil dva lidi!
Zdroj: TV Nova

Jak velké nebezpečí představuje mobil za volantem, si mnozí neuvědomí, dokud není pozdě. Někdy mají štěstí a chvilková nepozornost skončí jen odřeným plechem, jindy ovšem za řidičovu nezodpovědnost pykají nevinní lidé.

Stačí jen chvilka a neštěstí je na světě. Své o tom ví dva řidiči, kteří se jen ohlédli po svém mobilu a způsobili nehodu. Srážkou tří aut skončila chvilková nepozornost 39letého řidiče v Olomouckém kraji. Na sedadle měl mobil, který začal zvonit, tak se na něj podíval.


"Nestačil tak včas zareagovat na situaci v silničním provozu a narazil do zadní části vozu Seat a ten následně do vozidla Škoda Octavia, jehož řidička měla v úmyslu odbočit vlevo na ulici Na Rybníčku a dávala přednost protijedoucímu vozidlu," popsala policie. Při nehodě se sice nikdo nezranil, škoda ale byla 60 tisíc korun.


Řidiči peugeotu v Ústeckém kraji zase spadl mobil na podlahu auta. Když se pro něj nahnul, tak strhl řízení a naboural do betonového sloupku. "Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun," sdělila policie.

 

Související obsah


Jiné nehody ovšem mohou dopadnout velmi tragicky. V Ostravě kvůli nepozornosti řidiče zemřeli dva lidé. Zatímco se věnoval zvonícímu mobilu, vjel na přechod, po němž šel starší pár. Těla chodců odletěla několik desítek metrů daleko a nepomohl jim ani brzký příjezd záchranky.


Na nebezpečí používání mobilů za jízdy upozorňuje kampaň Nepozornost zabíjí. Na ní spolupracuje Česká asociace pojišťoven (ČAP) spolu s BESIPem a policií.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické nehodě v Ostravě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz