Domácí

Protibabišovské protesty pokračují. Demonstrují menší města

Protibabišovské protesty pokračují. Demonstrují menší města
Zdroj: Profimedia

Lidé v městech po celém Česku se v pondělí vpodvečer připojili k demonstraci za odstoupení premiéra Andreje Babiše. Hnutí Milion chvilek pro demokracii svolalo protesty ve více než 200 obcích a městech. Od úterka se demonstrace přesunou do Prahy a ve čtvrtek do třinácti krajských měst.

Hnutí Milion chvilek dlouhodobě prosazuje "čistou" demokracii, nezávislost médií, spravedlivou justici a politiky, kteří jsou bezúhonní a čestní. K dosažení svého cíle využívají demonstrace, petice i sociální sítě.

Primárním cílem hnutí je přimět premiéra Babiše, aby podal demisi, a zastavení státních zakázek a dotací pro Agrofert. Babiš dle svých slov odstoupit nehodlá, ačkoli uznává, že na protestní setkání mají lidé právo.


Mapa všech míst, kde se dnes má demonstrovat:

Poslední pražská demonstrace se konala 10. prosince na Václavském náměstí a na tomtéž místě se bude konat i v úterý 17. prosince. Tentokrát se protest koná pod heslem Budoucnost bez Babiše. Na akci zvou aktivisté i zástupce opozičních demokratických stran, aby se podělili o svou představu řešení problémů v Česku.

Související obsah


V pondělí 16. prosince se má podle organizátorů za Babišovo odstoupení demonstrovat na celkem 206 místech v Česku. Celkem 28 měst vytvořilo k protestní akci událost na sociálních sítích. Redakce TN.cz pro vás připravila tabulku s přehledem těchto měst.

 


Hnutí Milion chvilek stálo za dvěma největšími veřejnými shromážděními od listopadu 1989 na pražské Letné. Na letošní červnové i listopadové demonstraci se sešlo zhruba čtvrt milionu lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz