Ferdinand Zvonimir Habsburg-Lothringen

Korunní princ Habsburg navštívil poprvé Prahu! Nadchl ho hrad i pivo

Korunní princ Habsburg navštívil poprvé Prahu! Nadchl ho hrad i pivo
Zdroj: Twitter - Ferdinand Habsburský

Rakouský arcivévoda Ferdinand Zvonimír, korunní princ českého trůnu, vyrazil poprvé poznávat krásy své bývalé vlasti. Nadchla ho katedrála svatého Víta na Pražském hradě i české pivo. Pravnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karla I. je jako nejstarší syn přímé linie habsbursko-lotrinské dynastie po svém otci prvním v pořadí v následnictví.

Pokud by se slavná monarchie po první světové válce nerozpadla, byl by dnes dvaadvacetiletý mladík korunním princem. Připravoval by se na to, že bude jednoho dne vládnout jedenácti středoevropským národům mezi Jadranem, západní Ukrajinou a Krušnými horami.

Ferdinand na sociálních sítích sdílí fotky ze své první návštěvy Prahy. Svým sledujícím chválí památky a také české pivo. "Praha mě nepřestává udivovat," napsal Ferdinand k fotografii, na které je vánoční stromek na Staroměstském náměstí.

Mladý Rakušan má však život hodně odlišný, než měli jeho slavní předkové. Ferdinand je automobilový závodník. Vášeň pro rychlou jízdu ho posedla v deseti letech. Čtyři roky trávil úterní, středeční a páteční odpoledne a celé víkendy na okruhu nedaleko Vídně a v motokáře jezdil jedno kolečko za druhým.

Související obsah

Na přilbě má Ferdinand Habsburský dvojitou orlici, znak svého rodu. Ve světě závodníků se mu daří. Jeho jízdy chválil i rakouský závodník a trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda, který letos zemřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz