Domácí

Ohňostroj stříleli z oken paneláku. Komu se to nelíbilo, dostal petardou

Tři rodiny s malými dětmi na procházce po sídlišti v Brně-Řečkovicích vyděsily zvuky petard a rachejtlí. Ty měly dopadat na chodník a blízké dětské hřiště. Když autory rachotu okřikly, petardy jim začaly vybuchovat i přímo pod nohama.

Do Silvestra je sice ještě poměrně daleko, už teď se ale někteří zásobují petardami a ohňostroji, které chtějí vyzkoušet. Na odpalování petard si ve středu večer stěžovali obyvatelé v brněnských Řečkovicích. Někdo tam měl ve středu v podvečer házet petardy z nejvyššího patra jednoho z panelových domů.

"Všimli jsme si, že to jde z 12. patra paneláku. Když šla kamarádka ty lidi okřiknout, petarda jí vzápětí vybouchla u nohou a děti se hrozně lekly," popsala svědkyně události. Po chvíli klidu pak obyvatelé nejvyššího patra domu měli začít z okna odpalovat ohňostroj. Svědci raději zavolali policii.

Související obsah

"Strážníci, kteří se dostali na místo, zjistili, že někdo z vyšších pater vyhazuje zábavní pyrotechniku a případem se budeme dále zabývat," řekl policejní mluvčí Pavel Šoba. Strážníci před odpalováním petard a ohňostrojů varují.

"Chtěli bychom na lidi apelovat, aby nejenom mysleli na to, aby se nezranili, ale také na to, že mohou ostatní lidi obtěžovat," dodává Šoba. Odpalováním petard a ohňostrojů trpí nejvíc domácí zvířata a malé děti.

Související obsah

Plošný zákaz ohňostrojů mimo Silvestr v České republice neplatí. Některé obce ale vypsaly petice, aby jejich odpalování ve zbytku roku bylo pod pokutou zakázáno. Patří k nim například Doksy, Liberec nebo Znojmo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz