Domácí

Ohňostroj stříleli z oken paneláku. Komu se to nelíbilo, dostal petardou

Tři rodiny s malými dětmi na procházce po sídlišti v Brně-Řečkovicích vyděsily zvuky petard a rachejtlí. Ty měly dopadat na chodník a blízké dětské hřiště. Když autory rachotu okřikly, petardy jim začaly vybuchovat i přímo pod nohama.

Do Silvestra je sice ještě poměrně daleko, už teď se ale někteří zásobují petardami a ohňostroji, které chtějí vyzkoušet. Na odpalování petard si ve středu večer stěžovali obyvatelé v brněnských Řečkovicích. Někdo tam měl ve středu v podvečer házet petardy z nejvyššího patra jednoho z panelových domů.

"Všimli jsme si, že to jde z 12. patra paneláku. Když šla kamarádka ty lidi okřiknout, petarda jí vzápětí vybouchla u nohou a děti se hrozně lekly," popsala svědkyně události. Po chvíli klidu pak obyvatelé nejvyššího patra domu měli začít z okna odpalovat ohňostroj. Svědci raději zavolali policii.

Související obsah

"Strážníci, kteří se dostali na místo, zjistili, že někdo z vyšších pater vyhazuje zábavní pyrotechniku a případem se budeme dále zabývat," řekl policejní mluvčí Pavel Šoba. Strážníci před odpalováním petard a ohňostrojů varují.

"Chtěli bychom na lidi apelovat, aby nejenom mysleli na to, aby se nezranili, ale také na to, že mohou ostatní lidi obtěžovat," dodává Šoba. Odpalováním petard a ohňostrojů trpí nejvíc domácí zvířata a malé děti.

Související obsah

Plošný zákaz ohňostrojů mimo Silvestr v České republice neplatí. Některé obce ale vypsaly petice, aby jejich odpalování ve zbytku roku bylo pod pokutou zakázáno. Patří k nim například Doksy, Liberec nebo Znojmo.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz