Pronásledování

Muž přišel na policii jen v kožešině, předtím měl zabít vlastního psa

V Hoješíně na Chrudimsku měl podle policie majitel chaty ubodat svého psa. Poté si oblékl kožešinu a téměř nahý vyrazil na policejní služebnu. Sousedé se muže bojí, protože je prý jeho chování nevyzpytatelné.

Pes ho miloval, soudě alespoň podle fotografie z mužova profilu na sociálních sítích. Podle policie na něj vztáhl ruku.

Příběh se začal psát před několika dny na policejním oddělení v Třemošnici nedaleko vodní nádrže Seč. U dveří se objevil 28letý muž, který vypadal jako z jiného světa. Připomínal podle svědků pravěkého lovce. Na služebnu přišel skoro nahý, jen intimní partie si kryl zvířecí kožešinou.

Podle informací televize Nova byl zmatený a mluvil nesrozumitelně. "Policisté mu zavolali záchranku a ta ho převezla na psychiatrii," popsala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Hlídka kontaktovala příbuzné, ti pak vyrazili na chatu, kde muž bydlel. Na zemi ležel pes a nůž, všude mělo být hodně krve. Pitva prokázala, že pes vykrvácel poté, co ho někdo bodl.

Lidé z mužova okolí tvrdí, že za jeho chováním mohou být návykové látky. Sousedé mají strach. "Bere drogy, myslím, že mu úplně přeskočilo. Všichni se ho spíš bojí, málokdo se mu opováží něco říct. Táhne se to léta," řekla reportérovi televize Nova jedna ze známých muže.

Související obsah

Příbuzní, kteří v sobotu vyklízeli chatu, kde našla policie ubodaného psa, se k případu nechtěli vyjadřovat. Kromě zabití psa je muž podezřelý ještě z vykradení auta.

"Kriminalisté zahájili úkony pro podezření z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a týrání zvířat," vypočítala Janovská.

Součástí vyšetřování je také to, zda muž netrpí psychickou poruchou. Proto také podle dostupných informací zůstává v lékařské péči.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz