Počasí

Vlekaři hlásí katastrofální start sezóny. Někde není sníh, ale bláto!

Provozovatelé sjezdovek prožívají nejhorší začátek sezóny za posledních pět let. Teploty vysoko nad nulou nedovolují ani umělé zasněžování a v některých lyžařských areálech se tak vleky nerozjedou ani o Vánocích.

Opuštěné lyžařské areály a na sjezdovkách tráva nebo bláto. Teplotní rekordy uplynulých dnů se odrazily na stavu mnoha lyžařských středisek.

Liduprázdno jako ve skiareálu Karolinka na moravsko-slovenském pomezí je ve většině středisek v Česku. Lyžaři proto musejí na ideální sněhové podmínky čekat déle než obvykle.

V těchto dnech skiareály dělají co mohou, aby lyžaře nalákaly. Třeba na Bílé v Beskydech zlevnili jízdné o pětinu.

Související obsah

Ale i přes nepřízeň počasí a občasný déšť byly v provozu téměř tři desítky areálů. Sjezdovky a vleky fungovaly v Krkonoších, na Vysočině nebo v Jeseníkách. Všude díky namrzlému technickému sněhu.

Výhled počasí pro další dny ale provozovatele zimních středisek i jejich zákazníky jistě potěší. "V tisíci metrech na horách budou postupně teploty klesat pod bod mrazu," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová.
 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz