Počasí

Vlekaři hlásí katastrofální start sezóny. Někde není sníh, ale bláto!

Provozovatelé sjezdovek prožívají nejhorší začátek sezóny za posledních pět let. Teploty vysoko nad nulou nedovolují ani umělé zasněžování a v některých lyžařských areálech se tak vleky nerozjedou ani o Vánocích.

Opuštěné lyžařské areály a na sjezdovkách tráva nebo bláto. Teplotní rekordy uplynulých dnů se odrazily na stavu mnoha lyžařských středisek.

Liduprázdno jako ve skiareálu Karolinka na moravsko-slovenském pomezí je ve většině středisek v Česku. Lyžaři proto musejí na ideální sněhové podmínky čekat déle než obvykle.

V těchto dnech skiareály dělají co mohou, aby lyžaře nalákaly. Třeba na Bílé v Beskydech zlevnili jízdné o pětinu.

Související obsah

Ale i přes nepřízeň počasí a občasný déšť byly v provozu téměř tři desítky areálů. Sjezdovky a vleky fungovaly v Krkonoších, na Vysočině nebo v Jeseníkách. Všude díky namrzlému technickému sněhu.

Výhled počasí pro další dny ale provozovatele zimních středisek i jejich zákazníky jistě potěší. "V tisíci metrech na horách budou postupně teploty klesat pod bod mrazu," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová.
 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz