Domácí

Žena nechala psa ve vlaku. Strážníci ho nechtěli, tak přejel celé Česko

Žena nechala psa ve vlaku. Strážníci ho nechtěli, tak přejel celé Česko
Zdroj: facebook

Vánoce ve znamení cestování dopřála neznámá žena svému pejskovi. Svého mazlíčka totiž zapomněla ve vlaku poté, co sama vystoupila. Žena se psem podle dostupných informací cestovala z Prahy, a zatímco ona vlak opustila v Pardubicích, její pes v něm zůstal. Cestovatele si postupně odmítla převzít šumperská, olomoucká i valašskomeziříčská městská policie a psík tak doputoval až do Vsetína.

Na roztomilého chlupáče upozornili pracovníky Českých drah cestující, kteří si stěžovali i na jeho paničku. Žena prý byla viditelně zanedbaná, chovala se zvláštně a zdála se duchem nepřítomná. Jestli za jejím vystupováním stála duševní porucha nebo nějaké návykové látky lze jen spekulovat.

"Vyjížděli jsme z Prahy a dělal jsem klasicky revizi. Jakmile přišly Pardubice, vypravil jsem vlak a zase jsem se vrátil ke svým přiděleným vozům. Přiběhly za mnou dvě cestující, že paní nechala ve vlaku pejska," řekl průvodčí, který o nálezu pejska informoval na sociálních sítích.

Související obsah

Majitelka psa byla dle popisu ve středním věku, neudržovaná, působila téměř jako bezdomovkyně. Pejsek, zřejmě havanský bišonek, byl rovněž zanedbaný, ale velmi přátelský a přítulný. Cestující se s pracovníky drah shodli, že jediným štěstím je, že panička psa "alespoň zapomněla v teple".

Žena prý působila sama rozruch, podle cestujících se měla dokonce počůrat. Spolu s pejskem ve vlaku zapomněla i lahev s alkoholem. Pracovníci ČD se snažili zjistit, jestli by si pejska někdo nemohl převzít, volali i do Pardubic, kde žena vystoupila, jestli tam náhodou psa někdo nehledá.

Zdroj: facebook

Teprve poté přikročili k oficiální variantě a zavolali na městskou policii Šumperk, jelikož byli v tu dobu v Mohelnici. Ta si pejska ale odmítla převzít s tím, že s těmito záležitosti nemají co do činění. Štěstí tedy zkusili s městskou policií Olomouc.

Ani tam se úspěch nekonal, s odkazem na to, že Mohelnice není jejich katastrální území. Tamní policisté pracovníky drah odkázali zpět na Šumperk a nakonec na průvodčího, ať pejska svěří jemu. Ten ovšem podobné záležitosti nemá v popisu práce a pomoci nemůže.

Související obsah

"My opravdu můžeme jen předat psa policii. To bylo ale neúspěšné, takže se pejsek vezl dál. Cestující se o pejska moc hezky starali, chodili ho hladit," popsal průvodčí, který vlak posléze předal kolegyni, která ho na směně střídala. Ta pokračovala ve snaze zapomenutému mazlíčkovi pomoci.

Poté, co neuspěli ani na městské policii ve Valašském Meziříčí, se pejsek dovezl téměř na konečnou. Na jeho převzetí nakonec kývli až vsetínští strážníci, kteří si pro chlupáče přijeli na nádraží, sepsali potřebné dokumenty a pejska odvezli do útulku ve Vsetíně. Za pomoc psímu cestovateli obdrželi vsetínští městští policisté poděkování.

Související obsah

"Mně konkrétně se stalo poprvé, že by někdo ve vlaku zapomněl psa, ale od kolegů vím, že se něco podobného už párkrát stalo. Na Vánoce lidé hodně zapomínají, dokonce jednou nechali ve vlaku i křečka, ale toho si po půl dni nakonec vyzvedli," uzavřel mladý průvodčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz