WhatsApp

Velké novinky v aplikaci WhatsApp! Facebook do něj zavádí reklamu

Velké novinky v aplikaci WhatsApp! Facebook do něj zavádí reklamu
Zdroj: TN.cz

Poté, co Facebook na začátku roku 2014 koupil oblíbenou komunikační aplikaci WhatsApp, slíbil, že nebude slučovat data Whatsappu, Instagramu a Facebooku. A nezavede reklamu.

Nyní to ovšem vypadá, že tyto sliby berou za své, píše německý zpravodajský portál Bild. Experti na informační technologie odhadují, že databáze sociálních sítí a komunikační aplikace jsou propojené od roku 2019.

To podle webu naznačují i nedávné výpadky všech služeb současně. A nyní se mohou uživatelé oblíbeného chatovacího programu "těšit" i na reklamu.

Ta by měla vypadat podle Bildu podobně jako právě na facebooku a instagramu a v budoucnosti by se mohla ještě rozšířit. WhatsApp už se zasíláním komerčních sdělení nově počítá v podmínkách, které visí na jeho stránkách a které uživatelé podepisují při používání aplikace.

Související obsah

Reklama by se měla objevovat mezi zprávami, které posíláte rodině či přátelům. A měla by být personalizovaná, tedy ušitá na míru.

Ještě letos by také mělo být možné s pomocí WhatsAppu po propojení s bankovním účtem platit pouhým kliknutím. Tato novinka už funguje v Indii a Indonésii.

Špatnou zprávou pro řadu majitelů starších telefonů je ovšem fakt, že WhatsApp už jim brzy nebude fungovat, pokud už tedy fungovat nepřestal. Více informací najdete v TOMTO článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu WhatsApp

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz