Papež František

VIDEO: Papež udeřil po ruce ženu, která ho nechtěla pustit. Už se omluvil

Papež František udeřil na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu jednu z věřících, která nechtěla pustit jeho ruku. Všechno navíc zachytila kamera a video se rychle dostalo do celého světa. Papež už se za svou reakci omluvil.

Papež František se v úterý večer procházel po Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, kde obdivoval betlém. Přestože měl vymezené koridory, veřící se k němu natahovali přes zábradlí. Většině z nich papež stiskl ruku a pokračoval dál, jedna žena ho ale nechtěla pustit.

Video celého incidentu se objevilo v médiích. Je na něm vidět žena, která se natáhne pro papežovu ruku a chytne ji, přestože papež už odchází. Žena ale Františka, který nasadí bolestivý výraz, přitáhne k sobě, vykřikuje něco nesrozumitelného a dál pevně svírá jeho ruku.

Papež ženu dvakrát udeří po rukou, jak se snaží uvolnit z jejího sevření. Poté už věřící Františka pustí a ten se znechuceným pohledem odchází. Lidé se v komentářích pod videem na sociálních sítích hlavy katolické církve spíše zastávají. "Je mu 83 let. Vsadím se, že ho to pořádně bolelo," píše jeden z nich.

Související obsah

František už se za svou reakci omluvil. "Mnohokrát v životě ztratíme trpělivost. Já také. Omlouvám se za tak špatný příklad," uvedl papež ve středečním kázání a novoročním přáním věřícím na Svatopetrském náměstí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz