Domácí

Dívce (11) v ruce vybuchla petarda! Vážně ji zranila, zasáhla i oči

Dívce (11) v ruce vybuchla petarda! Vážně ji zranila, zasáhla i oči
Zdroj: Getty Images

Na Nový rok odpoledne se těžce zranila zábavní pyrotechnikou jedenáctiletá dívka z Karviné. Petarda jí explodovala v ruce a vážně jí poranila prsty a obličej. Zasáhla jí dokonce i oči. Případem se zabývá policie.

Rachejtle děvčeti explodovala v ruce před 14. hodinou odpoledne na Nový rok. Neštěstí se stalo na veřejném prostranství v Karviné poté, co dívka měla zapalovačem odpálit zábavní pyrotechniku, ze které vedla šňůra.

Na místo okamžitě vyjel tým rychlé lékařské pomoci z karvinské základny, který ke zraněné dorazil za šest minut od oznámení na tísňovou linku. Jedenáctiletá dívenka byla při vědomí. Lékař po prvotním vyšetření zjistil, že má těžce poraněné prsty na ruce.

Související obsah

Petarda jí také zasáhla oči. "Posádka jí poskytla neodkladnou péči a pak ji převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Případem se zabývají i karvinští policisté. Rodině poskytl psychologickou pomoc krizový intervent přivolaný na místo. "Zahájili jsme trestní řízení pro podezření ze zatím nespecifikovaného trestního činu proti životu a zdraví," sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz