Konflikt

"Obuškář" z vlaku je mimo službu. Tvrdí, že video šíří fanoušci Slavie

"Obuškář" z vlaku je mimo službu. Tvrdí, že video šíří fanoušci Slavie
Zdroj: TN.cz

Video vlakvedoucího, který teleskopickým obuškem bije jednoho z cestujících, rozpoutalo v Česku vášně. Jan Š., který je na něm zachycený, tvrdí, že se pouze bránil. A ze šíření záběrů nařkl fanoušky pražské Slavie.

"Takovéto manipulativní video vytržené z kontextu velice poškozuje mou osobu a pokud dotyční (skupina kolem ultras Slavie) budou pokračovat v jeho zveřejňování, zřejmě budu nucen řešit to s právním odborem zaměstnavatele," napsal redakci vlakvedoucí Jan Š.

V rozhovoru s reportérem TV Nova řekl, že video bylo zveřejněno bez jeho souhlasu a se lživým popiskem. A tvrdí, že je kvůli incidentu terčem výhrůžek.

Fotbaloví fanoušci nicméně jeho nařčení na dotaz TN.cz kategoricky popřeli. "O incidentu nic nevíme, máme informace pouze z médií a nerozumíme tomu, proč s tím má být spojována Tribuna Sever. V případě jakéhokoli spojení TS s incidentem předáme záležitost pro šíření pomluvy našemu právnímu zástupci," odpověděli zapálení fandové, kteří v záhlaví webu mají, že jsou ultras Slavie.

Související obsah

 

Konflikt mezi vlakvedoucím a pasažérem se odehrál už v září, video se po sociálních sítích začalo šířit až nyní. A i když České dráhy uvedly, že konflikt začal opilý pasažér, rozhodně nesouhlasí s tím, jak ho Jan Š. "vyřešil".

"Použití násilí, v tomto případě dokonce obušku, který v žádném případě nepatří k vybavení našich zaměstnanců, je naprosto nepřijatelné. Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině," řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Konflikt řešili i přivolaní policisté, nakonec ale vše předali rokycanské radnici jako přestupek.

Pusťte si čtvrteční reportáž TV Nova:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz