Vlakvedoucí

Vlakvedoucí zbil pasažéra obuškem. "Jen jsem se bránil," tvrdí

Na twitteru se objevilo video, které zachycuje napadení cestujícího vlakvedoucím. Ten se ale podle svých slov jen bránil agresivnímu chování muže. K incidentu došlo podle svědků už v září a řešil se v přestupkovém řízení.

Video na Nový rok zveřejnil na sociální síti uživatel pod přezdívkou Odpad - to nej z českých tweetů. Natočeno ale mělo být už na konci září, kolem deváté hodiny večer ve vlaku z Rokycan do Prahy. Proč se ho uživatel rozhodl publikovat právě nyní, není jasné.

"K incidentu došlo 21. září a byla k němu vlakovým doprovodem přivolána policie. Následně ho řešila přestupková komise v Rokycanech. Podle jejího závěru cestující uznal svoje nepřiměřené chování ve vlaku a uhradil pokuty s tím spojené. Věc byla proto odložena," potvrdil pro TN.cz mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Na záběrech je vidět muž v uniformě vlakvedoucího, který teleskopickým obuškem bije jednoho ze sedících cestujících. Další se mu v tom snaží zabránit, celý konflikt provází křik.

"Napadl mě," tvrdí vlakvedoucí na videu. "Dobře, ale tohle bylo moc," odpovídá pasažér v zeleném tričku. "Na to nemáte právo, zavolám na vás policii," křičí zase zbitý muž.

Související obsah

Redakci se ozval ve středu večer sám vlakvedoucí, podle kterého je celá věc vytržená z kontextu.

"Celá situace samozřejmě netrvala pár vteřin videa, ale přes deset minut a pak následné řešení. Video bohužel začíná v okamžiku mé obrany před útokem pána, který jsem se snažil zažehnat, ustupoval před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal," uvedl pracovník Českých drah Jan Š.

"Jsou na to svědci. Poškozený musel navíc uhradit pokutu 10.000 Kč za zpoždění vlaku," tvrdí zase na twitteru uživatel, který video zveřejnil. Podle vlakvedoucího jsou zmínění svědci jen "dohodnutí opilí kamarádi", z nichž někteří ani nebyli na místě.

Související obsah

"Bylo mi již kvůli tomu mnohokrát vyhrožováno a to jak hned ve vlaku, online, rovněž například v náhodném baru v Praze mimo službu," tvrdí vlakvedoucí.

Zaměstnavatel nicméně pro chování vlakvedoucího moc velké pochopení nemá. "Přestože byl konflikt jednoznačně vyvolán ze strany podnapilého cestujícího, rozhodně nesouhlasíme se způsobem, jakým náš vlakvedoucí na situaci reagoval. Použití násilí, v tomto případě dokonce obušku, který v žádném případě nepatří k vybavení našich zaměstnanců, je naprosto nepřijatelné. Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině," uvedl mluvčí Českých drah.

Celé video z incidentu naleznete zde:

"Povinností našeho personálu je řešit podobné případy maximálně v klidu a domluvou. V případě, že cestující projevuje agresivitu a odmítá spolupracovat, pak nezbývá nic jiného, než do nejbližší stanice přivolat policii," uzavřel Joklík.

V krátké době jde o druhý kontroverzní incident. Nedávno se redakci TN.cz ozval muž, který popsal otřesný zážitek. Jiní pasažéři ve vlaku kouřili a dokonce močili a vlakový personál s tím podle něj nechtěl nic dělat.

epa, pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz