Zahraničí

Bagdádem zněly výbuchy! Střela z minometu zranila nejméně pět lidí

Bagdádem zněly výbuchy! Střela z minometu zranila nejméně pět lidí
Zdroj: Profimedia

Zelenou zónu v Bagdádu, která by měla být nejbezpečnějším místem v Iráku, zasáhla nejméně jedna raketa. Další tři směřovaly na leteckou základnu Balad, výbuchy se ozývají i v Mosulu. Střelba z minometu v Bagdádu zranila nejméně pět lidí.

Zvuky exploze bylo slyšet nad Bagdádem v sobotu večer středoevropského času. Podle portálu Conflict news zasáhla nejméně jedna raketa takzvanou Zelenou zónu.

Jedna ze střel dopadla necelý kilometr od americké ambasády. Další raketa dopadla asi půl kilometru od prezidentského paláce, uvádí agentura AP.


V Zelené zóně se nachází ambasády západních států a irácké vládní budovy. Oblast o rozloze asi deseti čtverečních kilometrů je silně opevněná. Mělo by se jednat o nejbezpečnější místo v Iráku.

Související obsah


Podle agentury Reuters svědci slyšeli dva výbuchy. Další tři rakety byly podle AP vypálené na leteckou základnu Balad asi 64 kilometrů severně od Bagdádu. Dopadly na pole, podle úřadů nikoho nezranily ani nezabily.

Související obsah

Agentura Reuters také informovala o útoku minometem na Bagdádskou část Al-Jadriya, kde se nachází také Bagdádská univerzita. Na místě je nejméně pět zraněných. Výbuchy jsou slyšet i u základny Al-Kindí v severní části Mosulu. Zatím nejsou hlášení ztráty na životech.


 

Situace v Iráku se vyostřila poté, co dav a šíitské milice vyrabovaly americkou ambasádu a po americkém útoku na vysokého íránského vojenského velitele.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz