Domácí

Hustá mlha a namrzlá vozovka. Policie řeší desítky dopravních nehod

Hustá mlha a namrzlá vozovka. Policie řeší desítky dopravních nehod
Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Mráz v kombinaci s mlhou komplikoval dopravu řidičům napříč Českem. Hasiči ze středočeského kraje vyjížděli hned ke dvanácti dopravním nehodám, jejichž pravděpodobnou příčinou byla právě kluzká vozovka. K opatrnosti na silnicích vybízejí i meteorologové.

Podle informací hasičů klouzaly silnice po celém Česku. Jen ve Středočeském kraji vyjížděli ke dvanácti nehodám. Policisté jich v tomto kraji evidují téměř 40. Většina z nich se obešla s lehčími zraněními nebo úplně bez zranění a jednalo se o vozidla v příkopech, případně nabouraná do stromů.

"Nejčastěji se bouralo na Kladensku, Nymbursku a Praze Západ. Tam, kde se po ránu držela mlha a námraza. Obvykle se jednalo o typické sjetí do příkopu. Většinu těchto událostí evidujeme bez zranění, anebo jen s lehčími zraněními. Neevidovali jsme žádná těžká zranění a dokonce jsme ani nikoho nevyprošťovali," řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Související obsah

Pomoc hasičů byla třeba například v Tuchoměřicích na Kladensku, Horoměřicích na Praze Západ, Dlouhopolsku na Nymbursku, nebo v Dlouhé Lhotě na Příbramsku. Podle dostupných informací se jednalo o lehké nehody, kdy vozidla po sklouznutí se po namrzlé vozovce skončila v příkopě.

Nehoda se stala i na silnici z Dolních Břežan směrem na Zlatníky. "Jedna osoba skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny," informují hasiči na svém twitteru.

Související obsah

Před špatnou viditelností a mrznoucími mlhami varují i meteorologové. Ti v průběhu pátečního rána evidovali teploty okolo nuly nebo těsně pod nulou. Polojasno by mělo být jen ojediněle. K večeru se podle ČHMÚ začne ochlazovat díky studené frontě, která do Česka z Německa přinese mrznoucí mrholení nebo dokonce i slabé sněžení. Na horách meteorologové očekávají sníh a nejnižší denní teploty mezi +1 a -3 °C.

"Od páteční páté hodiny ráno do desíti hodin dopoledne evidujeme na čtyři desítky dopravních nehod, kde je jednou z příčin nehody námraza. Naštěstí neevidujeme žádné fatální nehody ani úmrtí," řekla mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.

Související obsah

"Za páteční ráno máme dvě nehody, kdy jedna se stala u Valašských Klobouk, kde byla velmi silně namrzlá vozovka. Tam, řidič osobního auta skončil s vozem mimo cestu na střeše. Druhá byla na Vsetínsku, kde auto skončilo ve svodidlech," řekla mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.

Vsetínská nehoda se obešla zcela bez zranění, nebyla ani přivolána zdravotnická služba, nehoda u Valašských Klobouk byla dle hasičů se zraněním. Řidič skončil s lehkými zraněními v péči lékařů.

Související obsah

Vážnější nehoda se stala v pátek ráno u Třemošnice, ke které vyjížděly dvě jednotky pardubických hasičů. "Jednalo se o náraz do stromu. Ve voze zůstala zaklíněná osoba, kterou jsme museli z vozu vyprostit. Předali jsme řidiče zdravotníkům k ošetření. Silnice byla namrzlá," informují pardubičtí hasiči na svém twitteru.

Jihočeští hasiči vyjížděli celkem k pěti nehodám. U obce Hlavatce skončilo auto na boku. Řidič se naštěstí nijak nezranil. Táborští hasiči vyprošťovali z auta řidičku, která u Dlouhé Lhoty sjela ze silnice, a i když se nezranila, nemohla se dostat z auta ven.

Havarované auto odklízela hasičská jednotka i v Prostředních Svincích, části Dolního Třebotína. Bylo potřeba odklidit i vyteklé provozní kapaliny. U obce Políkno skončil na střeše Renault Clio. Další nehoda zaviněná namrzlou silnicí, na hasiče čekala u Drahonic. Tentokrát řidič skončil v péči lékařů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz