Domácí

ODS se chystá na volbu vedení, Fiala zřejmě nebude mít protivníka

ODS je další parlamentní stranou, která si bude v nejbližších dnech volit nové vedení. Petr Fiala zatím nemá na post předsedy vyzyvatele, ale do vedení strany se chce opět dostat Alexandr Vondra, který naposledy uspěl u voličů při loňských volbách do Evropského parlamentu.

Občanskou demokratickou stranu čekají náročné dva roky. Na podzim 2022 se budou konat parlamentní volby, ve kterých chce dnes opoziční ODS porazit své politické konkurenty.

"Ono se ukazuje, že největším soupeřem bude Andrej Babiš jako osoba, jako určitý politický styl, a vedle toho Piráti jako skupina lidí, kteří dokáží nastolovat recepty," vysvětlil politolog Jan Kubáček.

Petr Fiala se vedení strany v krizi chopil v roce 2014. Vzhledem k tomu, že ho zatím na souboj nikdo nevyzval, povede patrně ODS další dva roky. "Zítra mám pro delegáty připravený plán a oznámím i některé své záměry. A zda bych měl mít protikandidáta? Asi uznáte, že na tuto otázku nejsem nejvhodnější respondent," reagoval Fiala.

O politický comeback v domácí politice se pokusí čerstvý europoslanec Alexandr Vondra. Ten získal nominaci na prvního místopředsedu, ale nestane se jím. "Kandidovat nebudu a souboj Saša versus Saša se konat nebude, ale nominaci na normálního standardního místopředsedu přijímám," uvedl Vondra.

Související obsah

Zůstat číslem dvě ve straně chce současná první místopředsedkyně Alexandra Udženija a také nemá vyzyvatele. Na otázku, zda se ODS nestává stranou jednoho muže, jedné ženy, odpověděla: "Já si to nemyslím. Já si myslím, že jsme tady společně s panem předsedou nastartovali nějaký posun."

ODS si bude vedení strany volit už v sobotu. Příští týden budou hledat nového předsedu lidovci a v polovině dubna mají volební sjezd i komunisté.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz