Zahraničí

Čech se mohl nakazit smrtícím virem, skončil ve Vietnamu v karanténě

Ve Vietnamu se objevilo podezření na případ nákazy koronavirem u prvního Čech. Informaci přinesl místní portál VnExpress. Výsledky testů však nebezpečnou zatím chorobu nepotvrdily, oznámil ministr zdravotnictví Vojtěch Adam.

Čech skončil v nemocnici s horečkou. Spolu s jedenácti lidmi byl umístěný do karantény. Lékaři všem odebrali krev a čekalo se na výsledky, uvedl portál. Při nedělní odpolední tiskové konferenci ale český ministr zdravotnictví prohlásil, že se koronavirus zatím nepotvrdil. Konečné výsledky testů ještě nejsou k dispozici.

Případem se zabývalo také Ministerstvo zahraničních věcí ČR. "Můžeme potvrdit, že jeden český občan byl v souvislosti se šířením koronaviru z čistě preventivních důvodů hospitalizován. Nákaza u něj zatím potvrzena nebyla. Pracovníci našeho velvyslanectví v Hanoji jsou s ním v kontaktu, o žádnou konkrétní pomoc zatím nepožádal," řekla TN.cz Zuzana Štíchová, mluvčí ministerstva.

Všechny zásadní informace o nebezpečném koronaviru včetně informací o příznacích či způsobu přenosu najdete přehledně na jednom místě v tomto našem článku.

Ve Vietnamu zatím úřady zaznamenaly dva případy koronaviru. Ostatní lidé, u kterých bylo podezření na nákazu, měli výsledky negativní. Lékaři je z nemocnice propustí, až se jejich stav zlepší. 

Související obsah

Nový typ koronaviru se velmi rychle šíří a stoupá i počet obětí. Podle posledních informací zemřelo 56 lidí a téměř 2000 se jich léčí v nemocnici.

Dva případy už potvrdila také Francie. V rakouské Vídni zase lékaři přijali čínskou letušku s vysokými horečkami. Zatím není jisté, zda se koronavirem nakazila.

Všechny zásadní informace o nebezpečném koronaviru včetně informací o příznacích či způsobu přenosu najdete přehledně na jednom místě v tomto našem článku.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz