Domácí

Muž pronásledoval školáka na internetu. Pak i po telefonu a u školy

Muž pronásledoval školáka na internetu. Pak i po telefonu a u školy
Dítě |

V neděli zahájili sokolovští kriminalisté stíhání třiapadesátiletého muže z Kladna, který měl na konci minulého roku navázat kontakt s nezletilým chlapcem. Tomu pak začal přes SMS zprávy vyhrožovat. Pokud se jeho vina prokáže, hrozí muži až 3 roky ve vězení.

 Obviněný měl v období Vánoc navázat kontakt s nezletilým chlapcem prostřednictvím sociální sítě. V konverzaci se ho poté ptal na soukromé věci a nabídl mu, že ho odveze ze školy. To chlapec odmítl. I přesto však muž přijel k základní škole. Chlapce, který nastoupil do autobusu, poté sledoval ve svém autě.


"Když chlapec z autobusu na zastávce vystoupil, tak se měl obviněný zaleknout čekajících rodičů ostatních dětí a z místa okamžitě odjet,“ uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva. Před tím však ještě stihl chlapci pohrozit z auta zaťatou pěstí.

Související obsah


Během večera pak obviněný muž kontaktoval chlapce prostřednictvím SMS zprávy, ve které mu nadával a vyhrožoval. Nezletilý poté vše sdělil otci, který okamžitě kontaktoval policii.


Případem se zabývají sokolovští kriminalisté, kteří muže během několika hodin zadrželi a obvinili ze spáchání přečinů navazování nedovolených kontaktů s dítětem a nebezpečného vyhrožování. V případě, že se jeho vina prokáže, hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Lucie Staničková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz