Zahraničí

Panika na palubě letadla! Cestující našel na toaletě nabitou pistoli

Panika na palubě letadla! Cestující našel na toaletě nabitou pistoli
Zdroj: Profimedia

Zděšení mezi cestujícími v letadle Britských aeroliní vyvolal nález nabité poloautomatické zbraně. Ta zřejmě patřila ochrance britského expremiéra Davida Camerona. Spolu se zbraní totiž cestující našel i Cameronův pas a pas jeho osobního strážce.

Nečekaný nález vyděsil v pondělí cestujícího Britskými aeroliniemi z New Yorku do Londýna. Když si odskočil na toaletu, našel nabitou pistoli spolu s pasy britského expremiéra Camerona a jeho osobního strážce. Na případ upozornil portál The Sun.


"Kapitán potvrdil, že se našla pistole. A to všechny pořádně vyděsilo," popsal jeden z cestujících. "Čekali jsme na vzlet, když najednou někdo začal ukazovat fotky na svém mobilu, na kterých byla vidět zbraň a dva pasy, jeden z nich Davida Camerona, které prý našel na toaletě," přidal další.


"O incidentu při letu do Spojeného království víme a zainteresovaný důstojník byl postavený mimo službu. Záležitost bereme vážně a probíhá vnitřní vyšetřování," uvedla londýnská policie podle portálu Daily Record.

Související obsah


Cameron má nárok jako bývalý premiér na policejní ochranku. Podle všeho se jednalo o pistoli Glock, informace o verzi se však rozchází. Podle The Sun cestoval Cameron do New Yorku se svou ženou.


Se zbraněmi na palubě letadla má neblahou zkušenost i český premiér Andrej Babiš. Loni v květnu při letu z Bruselu do Prahy jen kousek od Babiše zazněl výstřel. Jeden člen jeho ochranky manipuloval se zbraní, když ta nečekaně vystřelila.


"On to řešil v zázemí té kuchyňky, takže ta střela tam zůstala v plechu, nic se nestalo, nehrozilo žádné nebezpečí. On tam byl sám. My jsme slyšeli jen nějakou ránu," popsal Babiš. Více informací naleznete v tomto článku na TN.cz.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o střelbě na Babišově letu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz