Zahraničí

Nehoda letadla v Turecku má tři oběti! Sjelo z dráhy a rozlomilo se na kusy

Během přistání na tureckém letišti Sabihy Gokcenové vyjelo ve středu odpoledne letadlo z ranveje, rozlomilo se na nejméně tři části a začalo hořet. Při nehodě zemřeli nejméně tři lidé, přes 150 dalších se zranilo.

Letadlo sjelo z dráhy zřejmě kvůli špatnému počasí, poté začalo hořet. Ujelo zhruba 50 až 60 metrů a rozlomilo se přitom na tři části, informovala turecká média. Kokpit se oddělil úplně a zůstal ležet vedle zničeného stroje.

Letoun patřil podle webu RT.com nízkonákladové společnosti Pegasus. Směřoval do Istanbulu z města Izmir, které se nachází v západním Turecku. Na palubě bylo 171 cestujících a šest členů posádky. Lidé vyskakovali ven trhlinami v trupu, na místě zasahovaly desítky záchranářů.

Související obsah

 

Turecká informační agentura Anadolu ve středu večer s odkazem na ministra zdravotnictví uvedla, že při nehodě zemřel nejméně jeden člověk a téměř 160 dalších se zranilo. Později úřady upravily bilanci na tři oběti, jejichž identita zatím není známá.

Podle ministra dopravy Mehmeta Cahita Turhana za nehodou stálo příliš tvrdé přistání stroje. Úřady ale zatím nevyslechly piloty, kteří jsou nejspíš mezi zraněnými. Turecká média uvedla, že v Istanbulu ve středu pršelo a foukal silný vítr. Po havárii se muselo letiště uzavřít.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz