Domácí

Tragédie na jižní Moravě! Muž zemřel při čištění jímky, zůstaly po něm 4 děti

Tragédie na jižní Moravě! Muž zemřel při čištění jímky, zůstaly po něm 4 děti
Zdroj: Rodina Tomáše Němce

Tragédie zasáhla malé město na Břeclavsku. Otec čtyř malých holčiček zemřel při čištění jímky. Město pro pozůstalé připravuje veřejnou sbírku, kamarádi motorkáři z Mutěnic i z Brna na jeho počet vyjedou na pietní jízdu.

Tragédie se odehrála první únorovou neděli na Břeclavsku v Kloboucích u Brna. Třiatřicetiletý Tomáš a jeho bratr se pustili do čištění septiku. Tomáš uvízl dole a upadl do bezvědomí, bratrovi se ho snažil zachránit, ale nadýchal se nebezpečných plynů.


Když na místo přijeli záchranáři, Tomáše se jim ještě podařilo oživit a převezli jej do brněnské nemocnice. Na druhý den však zemřel. Tomášův bratr skončil v břeclavské nemocnici s intoxikací plynem z jímky.


Po Tomášovi zůstaly manželka Marcela a čtyři dcery Nikolka, Natálka, Nelinka a dvouměsíční Marcelka. Okolí i zástupci města se jim snaží ze všech sil pomoci. Kloboucká městská rada již ve středu schválila založení sbírky pro pozůstalé, nyní se čeká na schválení od banky. To by mohlo trvat asi týden, o sbírce vám pak přineseme další informace na TN.cz. Ve čtvrtek zástupci města předali rodině jako pomoc 20 tisíc korun.

Související obsah


Pohřeb je naplánovaný na sobotu 8. února v kloboucké smuteční síni ve dvě hodiny odpoledne. Na poslední cestu Tomáše doprovodí kamarádi motorkáři z Mutěnic i z Brna. První zmiňovaní vyjedou v sobotu ve 13:30 od benzínové pumpy v Mutěnicích na Hodonínsku, podrobnosti naleznete na této facebookové stránce. V Brně je plánovaný odjezd od benzinky ve Slatině, více informací najdete na facebookové události.
 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz