Bankovní účet

Po smrti ženy mu zmrazili účet! Teď nemá peníze na jídlo pro děti

Pokud máte v rodině jen jeden společný bankovní účet, doporučujeme vám, abyste si k němu zkontrolovali vlastnická práva. Mohlo by se vám totiž stát to, co panu Seidlovi z libereckého kraje. Po úmrtí manželky mu z důvodu dědického řízení byl účet se všemi penězi zmrazen. Podívejte se na reporáž o rodině, kde se dozvíte i to, po čem nejvíc touží dvě nejmladší dcery.

Rodina Seidlova se třetím měsícem potýká s nemalými problémy. Po smrti manželky, se kterou měl muž pouze jeden společný účet, čeká čtyřčlenná rodina na skončení dědického řízení, zatím ale marně. Všechny rodinné výdaje nelze pokrýt pouze invalidním důchodem otce a tak shánějí pomocnou ruku.


"Ozval se mi kamarád, který nemá zrovna na rozhazování a přinesl mi tři tašky jídla. Jedna blízká známá mi zase vypomůže se dětmi. Nejmladší dcera trpí Achondroplazií, což se projevuje malým vzrůstem a atypickou tělesnou proporcí. Docházet musí na rehabilitace a také s ní chodíme k logopedovi,“ vysvětluje pan Seidl.

Související obsah

Pan Seidl se nakonec v nouzi ozval paní Vodičkové ze Sdružení na ochranu ohrožených dětí, kde mu pomohli zaplatit nejen výdaje kolem pohřbu. Potravinovou pomoc mu zase nabídli manželé Tokárovi. Nejstarší syn se zase rozhodl odejít z vysoké školy, aby otci pomohl. Peníze ale stále chybí, protože čtyřčlenná rodina potřebuje alespoň 38 000 měsíčně.

"Nevěděl jsem už co jiného dělat, jestli prodat střechu nad hlavou nebo rozprodat naše věci. Pořád mám v sobě strach z toho, jak dlouho tahle situace může trvat a jak to zvládneme s dětmi,“ strachuje se otec rodiny. Momentálně vše stojí na problému s notářem. Poskytl totiž po telefonu soukromé informace o rodině třetí osobě a tak zklamal jejich důvěru. Proto rodina požádala o nového. Tím pádem se celé řízení protahuje.


"Mám už obavy, když něco zařizuju, nemám k nim důvěru. Než něco podepíšu, podrobně si to čtu, hledám v těch slovíčkách nějaký zádrhel nebo háček. Nerad bych podepsal něco, co nám ještě ublíží a hlavně dětem. Den před tím než mám jít vyřizovat nějaké papíry, mi je špatně a jsem vystresovaný,“ popisuje pan Seidl.

Související obsah

Za pomoc s dětmi, finanční podporu i potravinovou sbírku je Pan Seidl neskonale vděčný. Nebýt totiž ochotných a hodných lidí, kteří se snaží pomoci tátovi od tří dětí, neví, kde by teď byl s psychickými i fyzickými silami. Založil si i transparentní účet.

Mluvčí české spořitelny Filip Hrubý radí, jak se zmrazení účtu vyvarovat:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz