Zahraničí

Brit rozšířil koronavirus už v několika zemích! Hledají, koho všechno potkal

Brit rozšířil koronavirus už v několika zemích! Hledají, koho všechno potkal
Zdroj: Profimedia

Skaut Steve Walsh, který žije v britském Brightonu, se nakazil virem. Nemoc si přivezl z konference v Singapuru, kam vyrazil před dvěma týdny. Poté odjel do francouzských Alp se svými přáteli. Až jedenáct lidí včetně dítěte se od něho nemocí nakazilo a další čekají na výsledky.

Třiapadesátiletý skaut a podnikatel Steve Walsh bydlí se svou manželkou ve Velké Británii v Brightonu na jihu země. Do úterý ho nikdo neznal. Teď o něm ví skoro celý svět. Muž se totiž nakazil koronavirem a poté ho šířil nevědomky dál. Britská média ho proto nazývají jako "superšiřitele".

Walsh se vydal 20. ledna do Singapuru, kde se konala konference, které se zúčastnilo více než sto lidí. O čtyři dny později dorazil do střediska Les Contamines-Montjoie ve francouzských Alpách. Na chatě, kterou vlastní jeho přátelé, trávil čas s dalšími jedenácti lidmi. 

Po dalších čtyřech dnech se vydal do Ženevy ve Švýcarsku, odkud letěl domů společně se 183 cestujícími na palubě. Když se vrátil domů, zašel do místní hospody Grenadier. Mezi 4. a 5. únorem kontaktoval svého praktického lékaře, jelikož se dozvěděl, že se potvrdil koronavirus u účastníka konferenci v Singapuru.

"Jakmile jsem věděl, že jsem byl vystavený potvrzenému případu koronaviru, kontaktoval jsem svého praktického lékaře, linku Národní zdravotnické služby a ministerstvo zahraničí," citoval Walshe deník Dailymail.

Související obsah

O den později u něho lékaři virus potvrdili. Okamžitě odjel do nemocnice, kde byl umístěn do karantény. Nákaza byla následně potvrzena u pěti Britů včetně devítiletého dítěte, kteří si s mužem užívali dovolenou v Alpách.

Virus lékaři zjistili také u Brita žijícího na Mallorce, který byl také s Walshem na dovolené. A 10. února se virus potvrdil i u lékařky, které patřila chata ve Francii. Ta se však už mezitím vrátila domů a ošetřovala pacienty ve své ordinaci. Kvůli tomu muselo být středisko uzavřené. Nemocí se nakazil také její kolega.

V úterý pak muselo vedení uzavřít dům pro seniory v Brightonu poté, co ho před pár dny navštívila doktorka s koronavirem. Nevyučovalo se ani na místní základní škole. Učitelka se nejspíš nakazila virem, když se setkala se "superšiřitelem".

Podívejte se na reportáž o koronaviru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Píše se na Deník.cz