Domácí

Z karantény k babičkám! Češi z Wu-chanu jsou zdraví, potvrdil druhý test

Pětice Čechů, která je po návratu z čínského Wu-chanu v karanténě na pražské Bulovce, je zdravá. Potvrdily to i druhé testy na koronavirus. Nic tak nebrání tomu, aby v pondělí všichni opustili nemocnici.

Pobyt v epicentru nákazy koronaviru, evakuace díky mezinárodní spolupráci, přílet do Prahy a okamžitá karanténa - život skupiny Čechů se v pondělí po dlouhé době opět vrátí do normálu. Nic už nebrání tomu, aby opustili zdi nemocnice Na Bulovce.

"I druhé testy na koronavirus u pětice Čechů z nemocnice Na Bulovce, kteří před dvěma týdny přiletěli z Wu-chanu, jsou negativní. Podle informací lékařů jsou v pořádku a nic by nemělo bránit tomu, aby se v pondělí vrátili domů. Celkem bylo doposud vyšetřeno 76 lidí, všechny výsledky negativní," informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na twitteru.

Rodiny se tak pomalu připravují, až si budou moct přijet pro své blízké. Mezi nimi bude i paní Pekárková z Ostravy, která vyzvedne syna Daniela.

"Jeli jsme už odpoledne, protože nevíme, v kolik je pustí, takže v Praze přespíme. Uděláme si procházku po Praze a ráno si pro něho zajedeme," popsala Karin Pekárková. Ihned poté prý pojedou navštívit babičky a rodinu. Daniel je celou dobu velice aktivní na sociálních sítích.

Související obsah

Že jsou i další Češi v karanténě v dobré kondici, potvrdila také samotná nemocnice. "Jsou naprosto zdrávi. I z hlediska jejich psychiky je všechno naprosto v pořádku. Osobně jsem se s nimi setkal a všichni mají dobrou náladu a už se všichni těší domů za svými rodinami," uvedl mluvčí nemocnice Filip Řepa.

Pět Čechů a dva Slováci po více než 20hodinové cestě přistáli na ruzyňském letišti 3. února. Pro Čechy pak přijeli pražští záchranáři, pro Slováky sanitka z Banské Bystrice.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz