Domácí

Čeká nás výrazné ochlazení, na horách by měl připadnout čerstvý sníh

Po velmi teplém víkendu se podle meteorologů musíme připravit na ochlazení, teploty by během týdne přes den neměly překračovat 10 °C, v noci pak bude mrznout. Kvůli ochlazení by mohlo i ve středních polohách sněžit.

Přes naše území bude postupovat zvlněná studená fronta, která ukončí příliv velmi teplého vzduchu, díky kterému bylo v noci na pondělí místy přes 10 °C. V následujících dnech nás podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) čeká citelné ochlazení.

V pondělí by mělo být ještě kolem 11 až 15 °C, na horách pak bude kolem 8 °C, na severu a severovýchodě dokonce jen 5 °C. Přes den by mělo být převážně oblačno a zataženo, místy se může objevovat déšť. Večer bude postupně pršet na celém našem území.

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

 

Už v úterý se výrazně ochladí, přes den by mělo být jen kolem 4 až 8 °C. Zejména na horách by se měly vyskytovat přeháňky, které budou v polohách nad 600 metrů sněhové.

Ve středu by se na většině našeho území měly objevovat přeháňky, které budou v polohách nad 600 metrů sněhové. Na horách by měly být srážky četnější. Teploty přes den vystoupají k 3 až 7 °C.

Související obsah

Ve čtvrtek by se podle ČHMÚ měly přeháňky objevovat jen ojediněle, sněžit by mělo už v polohách nad 500 metrů. Přes den by se měly teploty opět držet kolem 3 až 7 °C.

Pátek bude převážně deštivý, v polohách nad 500 metrů pak bude podle ČHMÚ sněžit. Teploty v noci klesnou ke 2 až -2 °C, přes den pak bude kolem 3 až 7 °C.

O víkendu nás pak opět čeká oteplení, do pondělí by měly denní teploty vystoupat k 6 až 11 °C, na většině území by se měly objevovat srážky.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz