Domácí

Kvůli silnému větru je část Sněžky uzavřená! Lidem hrozí nebezpečí

Kvůli silnému větru je část Sněžky uzavřená! Lidem hrozí nebezpečí
Zdroj: KRNAP

Vzhledem k silnému větru, který v pondělí i následujících dnech opět potrápí Česko, Krkonošský národní park (KRNAP) varuje turisty, aby odložili výstup na Sněžku. V tuto chvíli je túra velmi nebezpečná - z polské strany je vrchol hory dokonce úplně uzavřený. Hrozí totiž odtržení části střechy meteorologické observatoře.

Pokud jste měli v plánu vyrazit si na výlet na Sněžku, měli byste raději počkat na vhodnější počasí. Přestože Český hydrometeorologický ústav v pondělí odvolal výstrahu před silným větrem, zejména na horách přesto může hodně foukat. V nárazech tam i dnes vítr dosahuje rychlosti přes 70 km/h. Turistům tak při výšlapu hrozí nebezpečí.

"Od polského meteorologického ústavu a správy polského Krkonošského národního parku jsme dostali informaci, že hrozí održení části plechové střechy z horního disku meteorologické observatoře na vrcholu Sněžky," uvedl KRNAP na facebooku.

Související obsah

Vrchol nejvyšší české hory je dokonce z polské strany zcela uzavřený. "Vzhledem k předpovědi silného větru je ode dneška až do odvolání uzavřen vstup na Sněžku jak po řetězové cestě (Cik-cak), tak vrcholovým úsekem Jubilejní cesty (od křízení červené a modré značky ve směru od východu)," upřesnil KRNAP.

Z české strany sice vstup na vrchol uzavřený není, protože se legislativa v Polsku a Česku liší, přesto KRNAP varuje, aby lidi výstup na Sněžku odložili až do odvolání nebezpečí. "Upozorňujeme, že výstup na vrchol hory je z české strany na vlastní riziko," dodal KRNAP.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz