Krimi

Nehoda dvou kamionů zablokovala dálnici D8. Jeden řidič zemřel

Srážka dvou kamionů zastavila v úterý kolem čtvrté hodiny ráno provoz na dálnici D8. Jeden z řidičů náraz nepřežil a na místě zemřel. Informovala o tom policie na svém twitteru. Velmi vážná nehoda také komplikovala provoz v Praze.

Podle informací policie na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. Nehoda se stala na 80. kilometru dálnice ve směru na Prahu, v místě sjezdu z Německa do Česka nad obcí Libouchec.

  

"Jeden z řidičů utrpěl smrtelné zranění," potvrdila policie na twitteru. Šofér druhého kamionu skončil se zraněními v nemocnici.

"Jeden řidič byl s vážnými zraněními transportován do ústeckého traumacentra, druhý z řidičů bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem," řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník. Uvedl také, že kamioňákova  zranění jsou sice vážná, jeho život ale ohrožený není.

Související obsah

Dálnice ve směru na Prahu je kvůli zásahu IZS a vyšetřování uzavřena. Omezení bude trvat do úterního odpoledne. "Dálnice D8 je stále neprůjezdná. Probíhá překládání nákladu," informovali policisté kolem půl desáté dopoledne. Zhruba ve dvanáct hodin policejní mluvčí potvrdila, že je dálnice stále neprůjezdná.

  

Policisté doporučují řidičům využít objízdnou trasu a sjezd na 80. kilometru. Nehodě je možné se vyhnout cestou přes Chlumec po silnici 13 první třídy.

"Informaci o dopravní nehodě jsme obdrželi ve 4:03. Mělo se jednat o dva kamiony, což jsme na místě i zjistili. Část jednoho kamionu byla zcela zničená. Jeden z řidičů na místě zemřel," řekl mluvčí hasičů Milan Rudolf.

Související obsah

Jeden z náklaďáků podle informací hasičů převážel pružiny určené k podpružení vozidel, druhý role s papírem. Který z nich byl viníkem nehody se zatím neví a známá není ani příčina srážky.

Hasiči na místě odklízejí následky nehody. Oba kamiony se jim podařilo odstranit z cesty natolik, aby bylo možné využít alespoň část zablokované dálnice. S přesunem zničených kamionů pomáhali specialisté na odklízení havarovaných nákladních vozů.

Další velmi vážnou nehodu řešily jednotky IZS v Praze, v ulici Jugoslávská se v úterý ráno srazilo osobní auto a tramvaj. Hasiči museli dvě osoby vyprostit. Nehoda se neobešla bez zranění, oba vyproštěné si převzali pražští záchranáři. Jeden z nich byl uveden do umělého spánku kvůli vážnému úrazu hlavy.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz