Zahraničí

Drama na letišti: Letadlu hořelo kolo, cestující museli ven po skluzavce

Perné okamžiky zažili cestující v letadle turecké společnosti Pegasus. Boeingu 737-800 totiž při přistání začala hořet pneumatika a kompletní osazenstvo letounu tak muselo stroj v německém Düsseldorfu opustit po skluzavce. Informoval o tom portál Focus.

Na hořící pneumatiku upozornil zaměstnanec letiště. "Když v sobotu odpoledne přistál stroj turecké společnosti Pegasus, zaměstnanec letiště objevil hořící pneumatiku," potvrdil týdeníku Focus mluvčí letiště. Na místo byli okamžitě přivoláni hasiči.

Související obsah

Ukázalo se, že jediným zdrojem plamenů je pneumatika a jinde v letadle nehoří. Aby co nejvíce ochránili cestující, přistavili hasiči k letadlu turecké letecké společnosti nouzové skluzavky.

"Letadlo společnosti Pegasus přistoupilo v Düsseldorfu k nouzové evakuaci. Uvádí se, že během přistání vycházel z přistávacího zařízení letadla oheň a kouř. Byli přivoláni hasiči," informoval na sociálních sítích turecký portál KOBİ YAŞAM.

Pilot vyzval všech 163 cestujících v letadle, aby stroj v rámci zachování vlastní bezpečnosti opustili. Za pomoci hasičů se všichni bezpečně dostali na zem a nikdo se nezranil. Z jakého důvodu pneumatika vzplála a jestli byla příčinou závada nebo něčí úmysl, se zatím neví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz