Domácí

Havrani hlučí stejně jako továrna, Tábor na ně nasadil káňata!

Jihočeský Tábor se rozhodl bojovat s přemnoženými havrany ve městě. Snaží se je ze sídliště vyhnat pomocí dravců. Tuto metodu zkouší město jako vůbec první v republice. Podle odborníků jde o poslední možnost, jak se přemnožených havranů zbavit.

Sokolníci se snaží havrany vyhnat z jednoho sídliště v Táboře. Právě tady je dlouhodobě situace nejhorší.

Havrani tady mají v korunách stromů až stovku hnízd a obyvatelé si už léta stěžují na obrovský hluk. To nedávno potvrdila i studie, kterou si nechalo město vypracovat. Podle ní jsou havrani hluční stejně jako továrna. Město má ale poměrně svázané ruce, havrani jsou chránění a tak jejich počet úředníci nemohou nijak regulovat.

Jedinou možností bylo shazovat hnízda v zimních měsících. Jak se ale ukázalo, havrani si jich následně v korunách stromů postavili ještě víc. Tábor tak nyní přišel s poslední možností, opeřence se snaží vyhnat za město plašením pomocí dravců - káňat Harrisových.

Související obsah

Pozor by si ale měli dávat v těchto dnech pejskaři. Malé psy by totiž mohlo kánět ulovit, lidé by je tak určitě neměli pouštět z vodítka.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz