čerpací stanice

Pumpa načítala peníze na stojanu i po dotankování paliva! VIDEO jako důkaz

Pokud tankujeme benzin nebo naftu, měli bychom platit pouze za to, co načerpáme do svého automobilu. Podle videa, které obdržela redakce TN.cz, tomu tak vždy není.

Ve chvíli, kdy čerpáme pohonné hmoty, soustředíme se především na výběr čerpací stanice, kvalitu paliva nebo cenu za litr. Ne vždy jsme ale dostatečně obezřetní v momentu, kdy vytahujeme palivovou pistoli z nádrže. Toho, co si musíme hlídat, je mnohem víc. O tom se můžeme přesvědčit na videu.

Na obou příspěvcích můžeme vidět, že cena je počítána i potom, co zákazník vytáhl pistoli z nádrže a přestal benzin tankovat. Divačka, která nás na toto dopočítávání ceny upozornila, uvedla, že ji o všem informovali její známí.

Související obsah

Rozhodla se proto sama na benzinovou stanici vyrazit a vše si ověřit. Nejedná se tak o ojedinělý případ. Videa byla pořízena 14. a 16. února na čerpací stanici OMV v Radlické ulici na Praze 5.

"V OMV pravidelně realizujeme preventivní technické kontroly všech našich čerpacích stanic a jejich zařízení, abychom předešli případným komplikacím, které by mohly mít jakýkoliv negativní vliv na naše zákazníky. Nad rámec těchto kontrol máme propracovaný systém zákaznických reklamací, který nám podobné situace pomáhá okamžitě identifikovat a řešit. V tomto konkrétním případě jsme od zákazníků neobdrželi žádný podnět k reklamaci, který bychom mohli obratem řešit. Ačkoli se popsaný problém týká jednoho konkrétního stojanu, ihned po zjištění této skutečnosti jsme okamžitě zastavili prodej. Situaci již prošetřují a řeší naši odborní technici a plný provoz na této čerpací stanici obnovíme jakmile dojde k plnému prošetření situace. Naším cílem je poskytovat zákazníkům produkty a služby na nejvyšší úrovni a tomu podřizujeme veškerý servis spojený s provozem našich čerpacích stanic," uvedl pro portál TN.cz marketingový ředitel OMV Michal Janda.

Související obsah

Několik rad pro motoristy uvádí na svých stránkách například ÚAMK. Doporučují tankovat u značkových čerpacích stanic, protože právě ty by měly splňovat přísnější vnitřní normy a také by měly být častěji kontrolovány.

Máte podobný zážitek z čerpací stanice? Napište nám, nebo pošlete fotky a videa na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

Značkové čerpací stanice využívají moderní technologie, které by měly zajistit větší bezpečnost, ale třeba i přesnější počítání ceny. Díky těmto technologiím se například plnicí pistole automaticky vypne ve chvíli, kdy je nádrž plná. V této chvíli by se mělo automaticky vypnout i počítadlo, protože žádné další palivo do auta už neproudí.

pb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu čerpací stanice

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz