Zajímavosti

Na karneval za Gretu Thunbergovou! Copatý převlek je hitem internetu

Na karneval za Gretu Thunbergovou! Copatý převlek je hitem internetu
Greta Thunbergová | Zdroj: Profimedia

Sedmnáctiletá ekologická aktivistka Greta Thunbergová je známá svými ikonickými copy a plamennými proslovy. Mladá dívka, které nevídanou měrou leží na srdci blaho životního prostředí, je inspirací pro bezpočet lidí. Včetně milovníků cosplayů a karnevalových kostýmů.

Podle reakcí přispěvatelů na sociálních sítích se celá řada fanoušků touží alespoň na malou chvíli stát Gretou Thunbergovou. Paruky v Gretině stylu i její typickou žlutou bundu nabízí mezi kostýmy například německý web funshop.

Základem kostýmu, ve kterém budete nepřehlédnutelní na každém karnevalu či kostýmovém průvodu, je hnědá paruka s dlouhými copy. V případě, že máte své vlastní vlasy správné barvy a navíc dostatečně dlouhé, stačí podle tipů zkušených cosplayerů už jen zaplést trvale udržitelné copy.

Ohledně oblečení vaší verze Grety je možností hned několik, základem je ale recyklace. Nadšenci toužící stát se Gretou radí kompletovat kostým z vlastní skříně, případně zavítat do bazaru a jednotlivé kousky pořídit z druhé ruky.

"Chtěla jsem se svým kostýmem učinit prohlášení o udržitelnosti. Chtěla jsem, aby byl samotný kostým trvale udržitelný. Po vášnivém projevu Thunbergové na summitu OSN o změně klimatu mě napadla myšlenka na tuto masku. Miluji silné ženy a Greta Thunbergová přímo zapadá do této kategorie," píše na svém webu Američanka Laura, která se pro kostým své ekoaktivistické ikony prý rozhodla ve sprše.

Související obsah

Laura na své stránce dokonce dalším "Gretám" nabízí postup, jak kostým svépomocí zkompletovat. Sama lovila v second handu a celý kostým ji přišel na zhruba 7 dolarů. Finální podobu doplnila o transparent s nápisem "školní stávka za klima", se kterým se při jednom z protestů objevila i sama "původní" Greta.

Zdaleka ne všichni ale vnímají podobné převleky jako projev respektu. "Neuctivé vůči té dívce," prohlašuje jeden z přispěvatelů na twitteru. "Jak můžete?" hájí Gretinu čest další uživatel.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz