Domácí

Takhle chce pražská radní řešit krizi s byty! Udávání sousedů, soptí opozice

Koalice na pražském magistrátu přišla s nezvyklým nápadem. Strážníkům by Pražané měli hlásit každého, kdo přes aplikace pronajímá byt. Není to první podobný nápad magistrátní koalice. Část opozice to tvrdě odsuzuje a tvrdí, že takové udavačství nikomu neprospěje.

Pražané by měli nahlašovat problémy s byty, které jsou pronajímané pomocí elektronických platforem sdíleného krátkodobého ubytování. Hlídka pak přijde zkontrolovat, zda majitel nepodniká načerno. Tak zní návrh pražské radní Hany Kordové Marvanové (Spojené síly pro Prahu) na řešení bytové krize v hlavním městě.

"Chceme zajistit, aby informace, které má městská policie, dostaly úřady městských částí a živnostenské odbory a řešily, jestli je tam dodržován zákon," vysvětlila Kordová Marvanová.

Opozici se ale nápad příliš nazamlouvá. "Po dřívější pirátské akci "šmírování přes elektroměry" přichází nová akce této koalice udejte si svého souseda," kritizuje návrh zastupitel Radomír Nepil (ANO).

Související obsah

Koaliční Piráti ale na tom nic špatného nevidí. "Tohle není žádné udavačství. Když někdo ruší noční klid a obyvatelé kvůli tomu nemůžou spát, tak prostě jediné, co jim zbývá, pokud nechtějí konfrontovat ty turisty sami, je obrátit se na městskou policii," vysvětluje zastupitel Adam Zábranský (Piráti).

Politička versus ubytovatel. Debata o sdíleném ubytování:

A úplně proti není ani opoziční ODS. Podle ní ale přišla podobná spolupráce později, než bylo nutné. "Vnímám to jako určitý posun, nejsem si ale úplně jistý, že nahlašování je ta nejlepší cesta. Myslím si, že to mohl pan primátor udělat už před rokem," vyjádřila se zastupitel za ODS Tomáš Portlík.

Jak přesně by měla spolupráce pražského magistrátu a strážníků vypadat, zatím jasné není. Přesnější obrysy by měla dostat na jednání už příští týden. To se radní Kordová Marvanová sejde přímo s ředitelem městské policie.

Výhody a nevýhody sdíleného ubytování:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz