Domácí

Lidé si nevybrali z II. pilíře skoro 19 milionů! Takhle se žádá, radí úřad

Lidé si nevybrali z II. pilíře skoro 19 milionů! Takhle se žádá, radí úřad
Zdroj: Getty Images

Na začátku roku 2017 byly nevypořádané prostředky ze zrušeného II. penzijního pilíře převedeny na finanční úřady. I přes to, že byli účastníci tohoto spoření o postupu, jak mohou peníze získat zpět, písemně vyrozuměni, doposud o své prostředky nepožádalo 1915 lidí. Přeplatek ke konci ledna činil skoro 19 milionů.

Finanční správa v pátek upozornila na to, že si stále ohromné množství lidí nepodalo žádost o prostředky ze zrušeného II. penzijního pilíře, konkrétně má jít o 1915 účastníků, přeplatek ke konci ledna činil 18 820 322 korun.

"V rámci klientského přístupu jsme se proto rozhodli, že poplatníky, na které máme kontakt, nyní budou finanční úřady o existenci přeplatku a nutnosti požádat o vrácení informovat i telefonicky a e-mailem," informovala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Konkrétní informace o možnosti vyplacení nevypořádaných prostředků na základě žádosti poplatníka mohou lidé nalézt na úředních deskách finančních úřadů a vývěskách územních pracovišť.

Související obsah

V případě, že si ani po šesti letech od zrušení II. pilíře lidé žádost nepodají, propadnou peníze státu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz