Domácí

Policie otevřela případ týrané Valerie, prověřuje sociální pracovnice

Policie znovu otevřela případ týrané Valerie z Prahy. Před třemi lety dívka, které bylo tehdy šest let, záhadně zmizela. V péči ji měla babička, která se starala ještě o další tři sourozence. Podle jejich svědectví měla žena holčičku týrat. Letos v lednu ženu soud poslal na osm let za mříže. Policisté ale případ znovu otevřeli. Tentokrát prověřují postup sociálních pracovnic.

Žena byla odsouzena za to, že dívku podle obžaloby surově bila, nechávala spoutanou ve tmě bez jídla a pití. Navíc na ni brala dávky i po jejím zmizení. Letos v lednu dostala osmiletý trest.

Policie teď ale případ opět otevřela kvůli možnému pochybení sociálních pracovnic. Ty měly dohlížet na to, zda se babička o všechna vnoučata dobře stará. Kriminalisté sociální pracovnice ale podezírají, že měly dohled zanedbávat.

Při kontrole na jaře roku 2018 si měli prohlédnout byt, kde dívka s babičkou bydlely. Zjistily prý, že v domácnosti byl běžný provozní nepořádek a že bylo navařeno. Kontrolu ale ukončily a dívku svěřenou do péče babičky podle kriminalistů vůbec neviděly.

Související obsah

Dítě přitom tehdy v bytě na pražském Žižkově už několik měsíců nebylo. Beze stopy zmizelo a podle policie už nejspíš nežilo. Policie úřednice podezírá z maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Pokud se to potvrdí, hrozí podezřelým až tříleté vězení. Policie zatím nikoho neobvinila.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz