Krimi

Místo pomoci slepou ženu okradl a uvěznil. Pomoc přišla po třech dnech

Místo pomoci slepou ženu okradl a uvěznil. Pomoc přišla po třech dnech
Zdroj: Profimedia

Vrcholem hyenismu lze nazvat čin 44letého muže z Holešova na Kroměřížsku. Ten pod záminkou pomoci oslovil 64letou ženu a nabídl jí své služby. Téměř slepá seniorka jeho tvrzení, že je dobrý člověk a chce jen pomoci, uvěřila a nabídku přijala. Muž ji poté okradl o celoživotní úspory.

Ke zneužití důvěry handicapované ženy se 44letý "dobrák" odhodlal už v polovině září loňského roku, obvinění si od policistů však vyslechl až v nedávných dnech. Kromě okradení seniorky mu muži zákona "přišili" i vloupání do řadové garáže, odkud ukradl nářadí v hodnotě 29 tisíc korun.

Rádoby samaritán ženě nabídl, že jí bude bez nároku na jakoukoli odměnu pomáhat v běžném životě. Seniorka trpící poškozením zraku mu uvěřila. Chlapík ji skutečně začal navštěvovat za účelem úklidu nebo nákupu. Pomohl jí také vybrat z bankomatu hotovost.

Související obsah

Při jedné takové návštěvě spolu s ženou sledovali televizi a jeho důvěřivá hostitelka usnula. Její "obětavý pomocník" toho využil po svém. Když se seniorka probudila, zjistila, že nejen že je muž pryč, ale že s ním zmizely také klíče od bytu, ve kterém ona zůstala zamčená. Povedený chlapík jí navíc vypnul mobilní telefon.

Vyděšená žena zůstala v bytě zamčená celé tři dny, než přišla pomoc. V zoufalosti vyhodila z okna papír se vzkazem, ať jí někdo pomůže. Prosbu o pomoc zachytila její švagrová, která okamžitě zavolala zámečníka.

Související obsah

Nevidomá seniorka záležitost nijak neřešila do doby, kdy potřebovala vybrat peníze ze svého účtu. Na něm však z původních 100 000 nebyla ani koruna. Ke slovu tak přišla policie.

"Ihned jsme se zaměřili se na jejího samozvaného pomocníka. Ten se přiznal, že si kartu bez vědomí majitelky několikrát půjčil. Peníze pak prohrál v automatech. Věřil, že alespoň jednou vyhraje a částku vrátí. Ženu prý doma nezamkl se zlým úmyslem. Domníval se, že má náhradní klíč. Údajně jí nechtěl chodit na oči. Cítil se provinile, že ji okradl, a tak se do bytu již nevrátil," řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Související obsah

Samozvaný samaritán si od kroměřížských kriminalistů vyslechl obvinění z trestných činů krádež, omezování osobní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud se polici všechna obvinění podaří prokázat, posedí si muž za mřížemi až pět let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz