Domácí

Pomohl školákovi k alkoholu. Ten namol opilý zůstal ležet na ulici

Pomohl školákovi k alkoholu. Ten namol opilý zůstal ležet na ulici
Zdroj: Profimedia

Pro svého ani ne 15letého kamaráda nakoupil alkohol 18letý mladík z Pardubicka. Školáka dvě piva a "sedmička" vína málem stály zdraví. Našli ho náhodní svědci ležet na zemi v jedné z ulic městečka Horní Jelení na Pardubicku.

K policistům se případ z konce ledna dostal díky svědkovi, který opilého školáka našel. Ani jeden z účastníků alkoholového dýchánku se k provinění zprvu nepřiznal.

Kdo školákovi alkohol podal, nebylo podle policie úplně zřejmé. Vyšetřování nakonec ukázalo na jeho 18letého kamaráda, který se policistům nakonec přiznal, že svému o několik let mladšímu kamarádovi pivo a víno dal.

Související obsah

Vypití takového množství alkoholu mladíkovo tělo nezvládlo a musel být předán do péče lékařům. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili dvě promile alkoholu v dechu.

"Osmnáctiletému muži nyní za trestný čin podání alkoholu dítěti v případě uznání viny hrozí až jeden rok ve vězení," řekla policejní mluvčí Eva Maturová s tím, že obvinění proti němu zatím nepadlo.

"Tento skutek může být varovným případem pro mládež, která by měla v úmyslu "pomoct" dětem získat jakékoliv alkoholické nápoje. V tuto chvíli to pro všechny může vypadat jako prima zábava, ale následky a právní postihy, které z toho plynou, už tak veselé nejsou," dodala Maturová.

Prodejci často vůbec neřeší, jestli bude alkohol pít dítě nebo dospělý. Podívejte se na reportáž TV NOVA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz