Zahraničí

Na celém světě nákaze podlehlo 70 tisíc lidí, 46 tisíc jich bojuje o život. PŘEHLED

Na celém světě nákaze podlehlo 70 tisíc lidí, 46 tisíc jich bojuje o život. PŘEHLED

Počty nakažených koronavirem stále narůstají po celém světě. Bilance nemocných už přesáhla 940 tisíc a stále se zvyšuje. Nemoc Covid-19 má celosvětově více než 70 tisíc obětí. Připravili jsme pro vás přehled případů po jednotlivých státech.

Ze zhruba 1 285 000 případů nákazy je stále 943 tisíc nemocných, více než 271 tisíc se vyléčilo a 70 344 zemřelo. Údaje jsou k pondělnímu poledni. Statistici ale upozorňují, že pravděpodobně nejsou známy skutečné počty nakažených, pouze těch potvrzených.

Přibližně 897 tisíc stále nakažených má podle odborníků lehký průběh nemoci, přes 46 tisíc lidí je v kritickém stavu. Jde přibližně o pět procent nemocných. Covid-19 se zatím dál šíří, počty nakažených i mrtvých rostou každým dnem a nákazu se nedaří zastavit.

Související obsah

Česku patří v žebříčku států dle počtu nakažených 25. místo. K pondělnímu ránu hygienici u nás evidovali téměř 4500 pozitivních případů nákazy koronavirem. Ve statistikách nově "vedou" Spojené státy, kde nakažených rapidně přibývá. Tamní lékaři ale také provádějí mnohem více testů.

Podívejte se na reportáž o nárůstu počtu nakažených v USA:

 

Na druhém místě je Španělsko, které přeskočilo Itálii. Na třetí místo se posunula Itálie. Za ní je Německo a Francie.

Pripravili jsme přehled případů v jednotlivých státech podle údajů portálu Worldometers.info:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz