Domácí

Senior chtěl hrát s dětmi Pokémony. Rodiče na něj zavolali policii

Senior chtěl hrát s dětmi Pokémony. Rodiče na něj zavolali policii
Zdroj: Getty Images

Když ve čtvrtek malý chlapec ve středočeském Ondřejově přiběhl za rodiči s tím, že ho oslovil starší muž a chtěl si s ním hrát, vyděsil je k smrti. V obavách, že jejich syn padl do oka nějakému zvrhlíkovi, zavolali policisty. Ti vyšetřováním dospěli k překvapivému rozuzlení.

"Včera mi přiběhl domů vylekaný syn, že ho oslovil chlap z auta, že si chce s ním zahrát Pokémony. To auto tam stálo, ještě když jsem se pak šla podívat ven. Volala jsem na něj policii," svěřila se na sociálních sítích matka chlapce, který se měl údajně stát obětí obtěžování.

Tentýž muž s nabídkou hraní Pokémonů měl oslovit také školákova kamaráda. I jeho rodiče na něj v obavách o bezpečí svého syna zavolali policii. Muži zákona na místo skutečně dorazili, vysvětlení celého incidentu však bylo nakonec mnohem příznivější.

Související obsah

Policejní mluvčí Zdeněk Chalupa potvrdil, že "policisté ve čtvrtek skutečně vyjížděli k prověření staršího muže, který oslovil dva nezletilé chlapce". Senior se prý však ničeho nekalého nedopustil. Po nezbytném prověřování se ukázalo, že zhruba 65letý muž si opravdu jen chtěl zahrát populární hru Pokemon GO a s chlapci žádné zlé úmysly neměl.

Hravý senior měl u sebe podle informací policie několik mobilních telefonů a na všech nainstalovanou svou oblíbenou hru pro lovce roztomilých příšerek. Podle názoru policistů chtěl zřejmě jen s chlapci sdílet své herní zkušenosti, rozhodně však nezvolil vhodnou cestu k seznámení se s dalšími "lovci". Oslovení cizím mužem na ulici školáky pochopitelně vyděsilo.

Související obsah

"Pokud k podobné situaci dojde, je samozřejmě vhodné, aby rodiče neprodleně zkontaktovali policii, která záležitost prověří," dodává Chalupa s tím, že v tomto případě se sice z údajného zvrhlíka vyklubal bezúhonný muž, v jiné situaci to tak však být nemusí.

Pokemon GO je stále velmi populární hra pro fanoušky ikonického japonského seriálu Pokémon, stejnojmenné počítačové hry a komiksu. Spočívá v lovu virtuálních příšerek v reálném prostředí, kdy lovci cestují například po svém městě a hra v mobilním telefonu jim ukazuje, kde najdou Pokémona, kterého pomocí aplikace mohou chytit.

Související obsah

Čím více různorodých tvorů lovec nasbírá, tím více roste jeho prestiž mezi hráči. Jednotliví Pokémoni mají navíc různé úrovně obtížnosti pro nalezení a úspěšný "odchyt". V minulém roce se navíc přidala hra Pokémon Masters, kde proti sobě mohou hráči se svými Pokémony bojovat v reálném čase.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz