Domácí

Tristní situace v barech: Mladistvým nalijí bez potíží

Televize Nova si v uplynulých dnech s nezletilými figuranty vyzkoušela, jak snadné je pro ně ve večerkách a obchodních řetězcích koupit alkohol. Jenže k němu se děti dostanou i v hospodách a barech. Na kontroly do podniků chodí nejen Česká obchodní inspekce s vlastními figuranty, ale i policie, která mezi opilými hledá nezletilé. Další díl naší mini série odhaluje, jak se během let změnila zábava nezletilých.

Test televize Nova s nezletilými figuranty odhalil, jak snadné je pro ně sehnat alkohol v obchodech. "Jsem vlezla do první večerky a během dvou minut jsem měla lahev alkoholu," potvrzuje sedmnáctiletá figurantka z Kladna.

Nebezpečí na děti podle odborníků číhá i v barech a hospodách. Tam většinou teče alkohol proudem a provozovatelé ho v řadě případů prodají i lidem pod osmnáct let.

Související obsah

"Dodržování zákazu nalévání alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let je jedna z našich priorit a pravidelně v rámci akcí se zaměřujeme na kontrolu případných podniků, kde by k tomu mohlo docházet," uvedl Ondřej Moravčík, mluvčí policejního prezidia.

Na zátah nedávno vyrazila i ostravská policie. "V lokalitě Ostravy Poruby bylo zkontrolováno deset provozoven, v nichž z devadesáti osob, které byly zkontrolované, bylo zjištěno čtrnáct osob mladších osmnácti let, které byly pod vlivem alkoholického nápoje," prozradil Michael Beneš, mluvčí Městské policie Ostrava.

Související obsah

Podle odborníků bohužel ale policie a Česká obchodní inspekce velké množství podniků a obchodů jednoznačně nemůže stíhat kontrolovat. Nutné je, aby se do boje s alkoholem u mladistvých zapojili hlavně rodiče.

"Dneska děti hojně tráví odpoledne volný čas samy. Mají navštěvovat družiny anebo zájmové kroužky, ale přece jenom tam zbývá asi poměrně dost času, kdy jsou děti bez dohledu a páchají neřesti," potvrdil psycholog Karel Humhal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz