Krimi

Host měl z penzionu ukrást peníze, jednalo se o sbírku pro ochrnutou Ivu

Host měl z penzionu ukrást peníze, jednalo se o sbírku pro ochrnutou Ivu
Zdroj: Pomoc pro Ivu

Zaměstnanci Penzionu Pod Radnicí Hustopeče v Jihomoravském kraji od soboty pátrali po muži, který měl z jejich recepce ukrást kasičku. Ta sloužila jako sbírka pro paní Ivu, která spadla před dvěma lety z koně a ochrnula. V kasičce se nacházelo až pět tisíc korun. Případem se zabývá také policie.

Pokladničku měl Penzion Pod Radnicí na recepci. Lidé do ní mohli přispívat peníze pro nemocnou Ivu. Ta v březnu 2018 spadla ze svého koně a zlomila si dva krční obratle. Od té doby je ochrnutá od krku dolů. V sobotu kolem půl druhé odpoledne, ale kasička zmizela.

Sebrat ji měl jeden z hostů, který byl v penzionu ubytovaný od pondělí. Podle zaměstnanců si od té doby pořád prodlužoval pobyt. Společně s kasičkou sebral také pět tisíc korun. Jednalo se o muže ve věku 39-40 let. 

Zaměstnanci vše oznámili na policii a také poprosili veřejnost o pomoc při jeho pátrání. "Ozývali se nám lidé, dávali vědět, kde se pohybuje. Jeden z nich nám dal vědět, že muž nastoupil do vlaku do Břeclavi," řekl TN.cz pan Antonín Červeňan z penzionu.

Související obsah

Společně s manželkou se proto vydal na nádraží, kde si na muže počkal. Poté ho měl zpacifikovat a počkat na policii. Mezitím mu host řekl, kde pokladničku zanechal. V ní však peníze už nebyly, měl je prohrát v automatech. 

Případ řeší také policisté. "Krádeží finanční hotovosti v Hustopečích se zabýváme. Důvodně podezřelým z tohoto protiprávního jednání je jeden z hostů," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz