Domácí

Hradní papaláš kašle na karanténu! Vrátil se z Číny a chodí po Praze

Hradní papaláš kašle na karanténu! Vrátil se z Číny a chodí po Praze
Zdroj: Profimedia

Poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý se před pár dny vrátil z návštěvy Číny, ohniska koronaviru. A správně by tak měl nyní být ve 14denní dobrovolné karanténě. Jenže tu podle všeho nedodržuje.

Podle portálu Aktuálně.cz totiž Nejedlého v neděli viděla řada svědků v restauraci v Praze na Letné. V podniku ho měla doprovázet rusky mluvící žena.

"Nevím, nepamatuji se na to, že bych v takovém podniku byl," řekl po chvíli portálu Nejedlý. Tvrdí, že karanténní opatření dodržuje tak, jak mu byla předepsána.

Na to, zda mají účastníci nedávné výpravy do Číny, kam cestoval kromě Nejedlého například i prezidentův kancléř Vratislav Mynář, nějaký zvláštní režim, se redakce TN.cz v pondělí dopoledne ptala i mluvčího hlavy státu Jiřího Ovčáčka.

"Dobrý den, řídí se pokyny lékařů," odepsal stručně Ovčáček. Na doplňující dotaz, zda může tyto pokyny nějak upřesnit a zda jsou dotyční ve styku s prezidentem, mluvčí odvětil, že žádný další komentář nebude poskytovat.

Související obsah

Ve stejném duchu se pro Aktuálně Ovčáček vyjádřil i k údajné "restaurační" návštěvě Zemanova poradce Martina Nejedlého - celou věc odmítl komentovat.

Redakce TN.cz oslovila s žádostí o reakci i přímo restauraci, ve které se měl Nejedlý v neděli objevit. Personál na dotazy pouze stroze odvětil, že o ničem neví.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz